ראש עיריית אלעד ישראל פרוש דורש מהמדינה לסתום מיד את הפרצות בגדר סביב העיר ששרויה עדיין באבל לאחר הפיגוע הרצחני שבו מצאו את מותם שלושה יהודים תושבי אלעד.

פרוש אמר בדיון של ועדת החוץ והביטחון: "אני הולך לפרק את הגדר כי יד ימין במדינה שלנו לא יודעת מה יד שמאל עושה. זה לא רק הממשלה הזו, זה גם הממשלה הקודמת ואם לא נתפוס את העניינים בידיים, הכתובת נמצאת על הקיר".

"זו ההתראה אחרונה", הדגיש פרוש. "אם לא אקבל תקציב לסתימת הפרצות בגדר, אני בשבוע הבא מפרק את כל הגדר ומוציא את האחריות ממני. אני מתמודד מול תושבים שיורקים לי בפנים, אני מקבל את זה באהבה".

כאמור, ראש העיר אלעד השתתף בדיון משותף של ועדת חוץ וביטחון והוועדה לביטחון הפנים על הפרצות בגדר הביטחון ואבטחת יישובי עוטף ירושלים.

ח"כ סא"ל (במיל') משה קינלי טור-פז (יש עתיד), הדף את הביקורת שהשמיע ח"כ שלמה קרעי מהליכוד על תפקוד הממשלה. "לפני שנה ירו פה טילים על ישראל. מי היה פה? ראש הממשלה שלך. אפשרתם טילים על בירת ישראל, ירושלים. בניתם פה סיפור ואתם חוזרים עליו".

עוד הוסיף חה"כ טור-פז כי "בתקופת האינתיפיאדה השנייה הייתי מ"פ בטול כרם. כשניסינו למנוע ממחבלים מתאבדים להגיע לערי ישראל. זוכר את התסכול, כשמחבל מגיע לכפר סבא ומתפוצץ, כי אין גדר.

"היכולת להגן על ישראל איננה אפשרית ללא גדר הפרדה. משנת 2005, ישראל בחרה להתעלם מהפרצות כמדיניות. נתנו למאות אלפי איש להיכנס ללא השגחה ואז פגשנו אותם כמחבלים באלעד. הגיע הזמן שבמדינת ישראל תהיה גדר שתגן על אזרחי ישראל. זה מחדל של ממשלות ישראל 17 שנה. אנחנו נתקן", הבטיח.