ישראל אייכלר
ישראל אייכלר צילום: Yonatan Sindel/Flash90

ח"כ ישראל אייכלר נאם בכנסת בישיבה לציון יום הניצחון על הנאצים והתייחס לפיגוע המחריד שאירע בסוף השבוע האחרון באלעד בו נרצחו שלושה יהודים.

"מחבלים צמאי דם רצחו את אבותיהם בגרזן באלעד. אני זוכר את כל הנאומים של 'לעולם לא עוד'. היום הייתי אצל ילדים יתומים יהודיים, שאביהם נרצח רק בגלל שהוא יהודי, לא בגלל שום דבר אחר. ועוד עם גרזן.

"אנו מבינים שכל מה שקורה הוא גזירת שמיים. גם המציאות שאנחנו חיים כאן בארץ ישראל ויכולים לדבר פה בירושלים, גם זה מעשה אלוקים ולא כוחי ועוצם ידי של מעשה בני אדם".

אייכלר הוסיף, "אני רוצה להזכיר גם את מנהל הרכבת שהתרברב שהציב נשים מול החרדים בהלוויית הרב חיים קנייבסקי זצ"ל כדי למנוע מהם להידחף לקרונות ולפסים. אגב, אני ממש מזועזע, להציב נשים כדי להשתמש בהן, נגד חרדים? איפה כל ארגוני הנשים וזכויות האדם שיזדעקו על כבוד האישה?!".

כפי שפורסם, בשיחה סגורה שנערכה בשבוע שעבר התגאה מנכ"ל הרכבת כי עובדות הרכבת הסתובבו על הרציפים כדי למנוע מהקהל הרב שהגיע להלווית הרב חיים קניבסקי להתקרב למסילות. "מה מרחיק את החבר'ה האלו, את הדוסים, מהרציף?", שאל וענה: "שתי בנות אמיצות שהלכו על הקו הצהוב".

בהמשך הוא התנצל. "הדברים שנאמרו על ידי לא היו צריכים להיאמר", אמר. "טעיתי צר לי על כך ואני מתנצל. איני מחפש הסברים ותירוצים. זה כמובן לא משקף את אישיותי ואמונותיי ובוודאי לא את השירות והכבוד שאני מקפיד לתת לכל אדם בכל תפקידיי ובוודאי ברכבת".

הוא הוסיף: "אבדוק את עצמי פנימה איך יצאה תקלה כזו תחת ידי ואתקן להבא. אני באופן אישי נכחתי בכל משך אירוע הלוויה בתחנת בני ברק על מנת ולוודא כי כלל הנוסעים יקבלו את השירות המיטבי ויחזרו לביתם בשלום".