השר מתן כהנא עם צביקי טסלר במירון
השר מתן כהנא עם צביקי טסלר במירון צילום: דוברות

איש ההסברה של מינהלת ההילולא במירון, אבי בלומנטל, התייחס לטענה לפיה אזלו הכרטיסים למירון שעה קלה לאחר שנפתחה ההרשמה וטען כי יש עדיין כרטיסים לשעות 'פחות אטרקטיביות'.

"עדיין יש כרטיסים, אולי לשעות פחות אטרקטיביות אבל עדיין יש. לא כולם יוכלו להגיע להדלקה אבל עדיין אפשר להגיע", אמר הערב בראיון לרדיו 'קול חי'.

הוא הסביר "דבר ראשון היינו צריכים ללמד את הציבור את כל הכללים החדשים, בשלב השני התמקדנו בהסברה של אופן רכישת הכרטיסים ועכשיו אנחנו מתמקדים בשלב של ההתנהגות.

"המשימה של הפרויקטור הייתה לאזן בין כל אותן מסורות חשובת שהשתמרו במשך השנים לבין הרצון לשמור על שלום ובטיחות הציבור.

"כל נושא המזון למשל ועדת החקירה מצאה אותו בעייתי – יש מזון אבל לא בתוך המתחם, אלא בחניונים ובמקומות אחרים, כנ"ל הטישים שיצאו למתחם בני עקיבא ועוד".

מנגד הבוקר תקף יצחק שיינין, איש מירון, את המתווה החדש להילולא בל"ג בעומר. "ישבו פה על מירון למעלה מחצי שנה. הפרויקטור צביקי טסלר ואליהו ארנד למדו את החומר, ראיינו עשרות אנשים וגופים. בכדי ליישם את זה נכון צריך ללמוד את זה לעומק. הם עשו מתווה מאוד טוב אבל יש פה אליה וקוץ בה".

הוא הסביר: "בשנים עברו, אדם היה מגיע למירון למינימום עשר שעות, הוא צריך לרקוד ולרדת לאכול ולהסתובב. הם אמרו מעכשיו בן אדם מגיע ל'שרוול', בחצר לא תהיה מוזיקה, הוא יכנס פנימה, יעבור מהקבר, יצא מצד שני ושם יהיו אוהלים, תגיד תהילים ומשם צא הביתה. הם הוציאו את כל האטרקציות. אבל באים אלי אנשים – נניח לגבי הדלקה אחת של בויאן, שואלים אנשים למה אין לנו זכות להיות שם אם זו ההדלקה היחידה?"

"ההדלקה של בויאן סגורה ל-4200 איש. אנשים שואלים מי הם אותם אנשים ולמה אין להם את הזכות לקנות כרטיס כזה. לא מדברים על זה. נקודה שנייה, כעבור שלוש-ארבע שעות מתחילת המכירה כבר אין כרטיסים. כל הכרטיסים של שעות ההדלקה לא נמכרו בכלל באתר".

"יש אנשים שמרוצים מניקוי האורוות, אבל יש פה בעיה. אתה לוקח הרבה אנשים שפויים ומקצין אותם. אנשים נהיים ממורמרים וזה לא טוב", אומר שיינין.