עימות חריף בכנסת אחר הצהריים (רביעי) בין יו"ר רע"ם מנסור עבאס לבין יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר.

עבאס הודיע בהצהרה בערבית, "החלטנו לתת הזדמנות נוספת לקואליציה ולממשלה". בן גביר שהגיע למקום פוצץ את ההצהרה והטיח בעבאס: "אתה הסכנה הכי גדולה".

"באתם להרוס, באתם לפגוע במדינת ישראל. הדם של החיילים שלנו על הידיים שלכם. הדם של אנשי אלעד, של בני ברק. אתה מחבל, נרצחים יהודים בגללך, זה לא הבית שלך. אתם מסיתים", קרא בן גביר לעבר עבאס.

יו"ר רע"מ השיב לו: תצא מכאן, אתה טרוריסט מורשע".

ח"כ מאזן גנאים תקף את בן גביר וזעק לעברו: "אתה הסכנה הכי גדולה לישראל. רצחת את רבין".

עבאס הודיע כי מועצת השורא החליטה שהמפלגה תיתן לקואליציה "הזדמנות נוספת", כלשונו. הוא לא התייחס לשאלה האם המפלגה תצביע בעד או נגד הצעת חוק פיזור הכנסת בקריאה טרומית.

"אני רוצה להזכיר שוב: רע"מ נכנסה לקואליציה כדי לקדם את החברה הערבית ולתת פתרון לכל המצוקות והבעיות של החברה הערבית", אמר עבאס.

אחרי העימות עם בן גביר הוסיף, "עכשיו כולם רואים מי אזרח נורמטיבי שרוצה שלום ושותפות, ומי מחרחר מלחמה ומסית. רע"מ מייצגת את הקול השפוי לא רק בחברה הערבית, אלא בחברה הישראלית ובציבור כולו".

הוא ציין, "קיבלנו החלטה על רקע האירועים במסגד אל אקצא והשימוש הלא מידתי נגד מתפללים, הקפאנו את השתתפותנו בקואליציה. כעת ניתן לומר שהגענו להבנות. הגענו למסקנה כן לתת הזדמנות ולחזור לקיים את חובתנו בהתאם להסכמים הקואליציוניים. אנחנו מצפים ודורשים את קיום ההסכמים וההבנות שהגענו. ח"כ וואליד טאהא ניהל את המגעים מול הגורמים השונים בקואליציה ומצפים מהממשלה לעמוד בהתחייבויות השונות".

עבאס גם תקף את יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו. "אני רוצה להתייחס לדברים שאמר ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו, שחזר להסית וקורא לנו תומכי טרור. זה אותו נתניהו שניהלנו איתו מערכת יחסים גם בממשלה הקודמת. השם שלי מופיע בארבע החלטות ממשלה שהוא קיבל. ניהלנו מו"מ קואליציוני מתועד בטלפון שלי. היו פשרות והעברנו מסמכים וכנראה שנצטרך להוציא חלק מהתיעודים האלה".

"חברי מרכז הליכוד מאמינים לנו ולא מאמינים לנתניהו. גם הם היו בקשר איתנו ושלחו כל הזמן הודעות ואמרו שהם בעד שותפות שתביא ברכה לכל אזרחי המדינה. נתניהו שוב עושה אותו מהלך שאומר דבר אחד ועושה הפוך".