חברי הרשימה המאוחד מפריעים לדבריו של גנץ ערוץ כנסת

שר הביטחון בני גנץ מתייחס בצהריים (רביעי) במליאת הכנסת למותה של עיתונאית אל-ג'זירה שירין אבו עאקלה במהלך חילופי אש עם מחבלים במחנה ג'נין.

"ביקשתי את זכות הדיבור כדי להתייחס לתקרית הירי שבה נהרגה היום העיתונאית שירין אבו עאקלה. ראשית, אני מבקש להביע צער רב על מותה. מדינת ישראל רואה חשיבות עליונה בשמירה על חיי אדם, ובשמירה על חופש העיתונות. חיילי צה"ל לעולם לא יפגעו בעיתונאים באופן מכוון וכל ניסיון לרמוז על כך הוא חסר שחר. גם ההאשמות לגבי גופי ההסברה של ישראל ובפרט דובר צה"ל, בין השאר על ידי חברי כנסת ואחרים אינן נכונות. אני מבקש מכאן לשלוח גיבוי ללוחמים ולכלל המערכים שפועלים אך ורק על מנת לשמור על הביטחון, וגם בכדי לספר את האמת כפי שהיא"

"מהממצאים הראשוניים של התחקיר שערך צה"ל בשעות האחרונות, עולה כי לא זוהה ירי לעבר העיתונאית, אך אנו ממשיכים בתחקיר. לעומת זאת ראינו סרטונים מהזירה בהם נראה ירי מאסיבי וחסר הבחנה של טרוריסטים פלסטינים, שיתכן ופגע בעיתונאית. את הממצאים שבידינו נעביר באופן שקוף וברור גם לידידינו האמריקאים, גם לרשות הפלסטינית.

הצעתי לפלסטינים לערוך תחקיר משותף ולשתף בכלל הממצאים שבידינו. העברתי היום מסר ברור לאבו מאזן שהאחריות שלנו כמנהיגים היא לשמור על הביטחון, להתנהל באופן שימנע אלימות ושפיכות דמים ולהגיע לחקר האמת. העברנו מסרים גם למדינות נוספות, בהן לקטאר, שממנה משדרת תחנת אל ג'זירה, כי הממצאים שבידינו בעת הזו מצביעים על כך שקיים סיכוי סביר שהעיתונאית נורתה מאש של חמושים פלסטינים, אך כאמור נבצע תחקיר מעמיק ומקיף ונעביר להם אותו באופן שקוף", אמר.

"אסור לשכוח, אנו מתמודדים עם טרור רצחני שגבה בשבועות האחרונים את חייהם של 19 חפים מפשע. נמשיך להילחם בטרור בכל האמצעים בכדי לשמור על ביטחון אזרחי ישראל, זו המשימה העליונה שלנו. אנחנו נעשה את זה בהתאם לערכי מדינת ישראל באופן הממוקד ביותר האפשרי תוך הימנעות מירבית מפגיעה בבלתי מוערבים".

במהלך דבריו של שר הביטחון הורחקו מהמליאה מספר חברי כנסת מהרשימה המשותפת לאחר שנקראו לסדר שלוש פעמים.