יאיר גולן
יאיר גולן צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

מליאת הכנסת אישרה (ד') בקריאה טרומית את הצעת החוק להקמת ועדת חקירה ממלכתית לפרשת הרוגלות בשימוש משטרת ישראל.

ההצעה של חבר הכנסת יואב קיש מהליכוד מבקשת להקים ועדת חקירה ממלכתית לבדיקת השימוש שנעשה על ידי משטרת ישראל ברוגלות.

59 חברי כנסת תמכו מול 58 שהתנגדו וההצעה תועבר לוועדת הכנסת שתכריע איזו ועדה תכין אותה לקריאה ראשונה. הקואליציה התנגדה להקמת ועדת החקירה אולם ח"כ יאיר גולן ממרצ התראיין לחדשות 12 ולא נכנס למליאה, מה שאיפשר לאופוזיציה לנצח בהפרש של קול אחד.

מוקדם יותר היום, יו"ר מפלגת רע"מ חבר הכנסת מנסור עבאס איים לחשוף את המסמכים מהמשא ומתן שניהל עם בנימין נתניהו לשם הקמת ממשלת ימין צרה שתישען על רע''מ.

בהצהרה שבה הכריז על מתן צ'אנס נוסף לקואליציית בנט, הדף עבאס את הביקורת של נתניהו: ''זה אותו נתניהו שניהלנו איתו מערכת יחסים בתקופת הממשלה הקודמת. ניהלנו איתו משא ומתן קואליציוני שמתועד בטלפון שלי וכנראה נצטרך להוציא את התיעוד הזה. חברי מרכז הליכוד מאמינים לנו ולא לנתניהו".

שעה קודם לכן נאם נתניהו בכנסת, ואמר במליאה: "אנחנו מעולם לא התכוונו להכניס לממשלה או לקואליציה את מפלגתו של מנסור עבאס. מעולם. אמרנו להם לתמוך בבחירה ישירה של ראש הממשלה, מה שהיה מייתר את התלות שלנו בהם ובכולם.

''מעולם לא הסכמנו להיות תלויים בהם ולעולם לא נסכים להיות תלויים בהם", הבהיר ראש הממשלה לשעבר ותקף את חברי הקואליציה, ''אבל אתם מרכינים את הראש, כוססים את הציפורניים וממתינים להחלטות של מועצת השורא''.

על רקע כינוס מועצת השורא אתמול והביקורת על כך בימין, עבאס סיפר: "גם נתניהו המתין להחלטות מועצת אלשורא של רע"מ כאשר ניהל איתנו משא ומתן כדי להקים ממשלה ונפגש אתי 4 פעמים במעונו בבלפור".

"רע"מ ומוסדותיה ובתוכם מועצת אל-שורא גוף דמוקרטי לגיטימי וחוקי במדינת ישראל, מתנהלת בצורה אחראית וממלכתית, למרות נסיונות ההסתה והדיליגיטימציה שלך, רע"מ מקיימת את חובתה האזרחית ומחויבותה לחברה הערבית וזהותה. ביבי, אף אחד לא מאמין כבר למסע הדה-לגיטימציה שלך", סיכם עבאס.