העיר העתיקה
העיר העתיקה צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מחבל ערבי נוטרל הערב (רביעי) על ידי לוחמי משמר הגבול כשהתנפל על שוטרי משמר הגבול בעיר העתיקה.

המחבל הגיע לרחוב סולטאן סולימאן בבירה, סמוך לשער הכותנה המוביל להר הבית, התנפל לפתע לעבר שוטרים שפעלו במקום תוך שהוא צועק "אללה ואכבר".

בתגובה, השיבו השוטרים בירי לעבר המחבל ופצעו אותו באורח קשה. אין נפגעים בקרב כוחותינו. על המחבל לא נמצאה סכין. הוא פונה במצב קשה לבית החולים הדסה הר הצופים, מונשם ומורדם וסובל מפצעי ירי.

במקביל, עשרות ערבים מתפרעים בכניסה לשכונת בית חנינא בירושלים, צועקים "אללה ואכבר", מניפים דגלי אש"ף, מיידים אבנים וחוסמים את הכביש.

כוחות משטרה פועלים לפיזור הפרת הסדר, ועד כה נעצרו שלושה חשודים. ההפגנה נערכת סמוך לביתה של העיתונאית מרשת אל ג'זירה שנהרגה בג'נין.

בתגובה לפיגועי הטרור שבוצעו בתקופה האחרונה, ישראל מנעה את כניסתם של 1,100 פלסטינים תושבי יהודה ושומרון שאחד מבני משפחתם ביצע פיגוע נגד אזרחי מדינת ישראל וכוחות הביטחון.

גורם ביטחוני בכיר אמר אתמול בשיחה עם כתבים צבאיים כי ביטול היתר הכניסה לישראל הוא כלי אפקטיבי שמטרתו להרתיע מחבלים פוטנציאליים לבצע פעולות טרור. "לא נאפשר לבני משפחותיהם של מחבלים שבחרו בדרך הטרור להיכנס למדינת ישראל לצרכי תעסוקה ומסחר. כל פלסטיני שחושב לבחור בדרך הטרור ידע שהפיגוע שהוא מבצע יפגע אנושות במשפחתו''.

עוד אמר הגורם הבכיר: ''מערכת הביטחון פועלת בשילוב זרועות, בכוחות מלאים ובעוצמה רבה. אנחנו נגבה מחיר כבד מהמחבלים, עוזריהם וממסיתי הטרור".