גונן ומרק עם חברי הכנסת
גונן ומרק עם חברי הכנסת צילום: ערוץ 7

חוק "איסור פינוק למחבלים" שהגישה ח"כ אורית סטרוק (הציונות הדתית) נפל במליאת הכנסת לאחר ש-62 ח"כים הצביעו נגד ו-51 הצביעו בעד.

החוק היה אמור לשים סוף לתנאים המפליגים והמפנקים להם זוכים מחבלים ומרצחים בכלא הישראלי.

בשבוע האחרון פנו לחברי הכנסת משפחות נרצחי הפיגוע באלעד והתחננו כי יצביעו בעד החוק כאשר רק אמש ביקשה זאת גם אלמנת בועז גול ז"ל מראש הממשלה נפתלי בנט בשיחה אישית.

משפחות שכולות רבות שלחו פניה אישית לחברי הכנסת כשבנוסף דבורה גונן ואורית אטינגר-מרק הגיעו היום (ד') לכנסת בניסיון לשכנע את חברי ימינה ותקווה חדשה להעביר את החוק.

הצעת החוק "איסור פינוק מחבלים" קובעת שמהרגע שהמחבל מקבל תמלוגים או משכורות מהרשות הפלסטינית הוא יאובחן כאוייב של מדינת ישראל ותנאי-הכליאה שלו יהיו במינימום הנדרש ולא מעבר לכך.

בין התיקונים הכלולים בחוק: ביטול מעמד ה"דובר”, איסור כליאה עפ"י שיוך אירגוני, צמצום הפקדות קנטינה סנקציות על הפרת סעיף זה. ביטול ה"חאפלות”, איסור בישול ואכילה קבוצתית, צמצום תדירות הביקורים ואיסור מגע עם מבקרים, צמצום שידורי טלויזיה לשידורים ישראליים מפוקחים בלבד, צמצום שהיה מחוץ לתא, ביטול מוחלט של שחרור מינהלי וכן עיגון בחקיקה של איסור לימודים בכלא, למעט בגרויות לקטינים.

יו"ר סיעת הציונות הדתית ח"כ אורית סטרוק אמרה לאחר הפלת החוק: ''רחובות ישראל מדממים, המחבלים חוגגים, המשפחות השכולות זועקות, וחברי הכנסת של הקואליציה מיישרים קו עם מועצת השורא ועם אחמד טיבי יועצו של ערפאת.

''שאלתי היום מה המחיר ששילמה הקואליציה לרע"מ על ההצבעות היום. ומה המחיר ששילמה לאחמד טיבי על ההצבעות ביום שני. הנה התשובה, הנה המחיר: הקייטנה בכלא חייבת להימשך כי הקואליציה חייבת להימשך''.

סטרוק הוסיפה: ''עם ישראל משלם מחיר כבד על 'ממשלת האחדות' המזוייפת, אחדות בין חיות הטרף ובין הקורבנות שלהם. אבל לא לאורך זמן. הקואליציה הזו קורסת ומתפוררת, חבריה רק מוסיפים עוד כתם של בושה על עצמם. בקרוב נחליף אותם ונתקן בעזרת השם''.