תא"ל במיל' אמיר אביבי, מנכ"ל תנועת הביטחוניסטים התארח באולפן ערוץ 7 בעקבות פרסום סקר שערכה התנועה וממנו עולה שכ-75% מאזרחי ישראל הערבים חושבים ליהודים אין זכות במדינת ישראל.

"מאוד הופתענו מהיקף המענה לשאלה הזה, אך זה די תואם את העובדה שאין היום מפלגה בחברה הערבית שמייצגת גישה שליהודים יש זכות למדינה. שאלנו את האוכלוסיה הערבית אם יפלוש צבא ערבי במי הם יתמכו. רק רבע אמרו שילחמו עם ישראל, כ-50% אמרו שישבו על הגדר ועוד רבע אמרו שיילחמו למען הצבא הערבי. זה מאוד מסתדר עם ההערכות במערכת הביטחון שבמלחמה הבאה יסגרו את ואדי ערה ושיהיו מהומות קשות", אומר אביבי.

לטענתו ההיערכות הנכונה להתמודדות עם המצב היא חינוכית, לפני הכל. "מדינת ישראל צריכה לעשות הערכה מחודשת לגבי מצב החינוך בחברה הערבית. החינוך הוא ממלכתי ולא נראה שאנחנו פועלים נכון כי יש חדירה עמוקה של גורמים איסלאמיסטיים לאומניים לחינוך הערבי ואם זה יימשך כך נהיה בבעיה קשה".

לצד זאת הוא קורא להקמת גוף ביטחוני שידע להתמודד עם מהומות כמו אלו שהתרחשו ב'שומר החומות'. "אנחנו צריכים להקים בדחיפות משמר לאומי, כוח של לפחות מאה אלף אנשי מילואים ומתנדבים שמגייסים אותם תחת משטרת ישראל ומג"ב ופורסים אותם ביישובים ושיסייעו בשיגרה ובחירום".