להט"ב
להט"ב צילום: קובי ריכטר/TPS

אריה כהן, חבר מועצת העירייה ראשון לציון ויו"ר סיעת ש"ס בעיר, שלח לראש העיר רז קינסטליך הצעה לסדר ושאילתות מתריסות נגד אוכלוסיית הלהט"ב בעיר.

"ידועה התמיכה המטורפת והעיוורת שלך ושל ליאל אבן זוהר בשטויות של הלהט"בים", ציין כהן באחד ממכתביו שפורסמו בחדשות 12.

"על מנת לצנן את הטיפשות שלכם ולהכניס אתכם לפרופורציות הנכונות, הריני להעלות הצעה לסדר שאם כבר אתם רוצים לקיים מצעד (גאווה) בושה וחרפה ולתלות את דגלי התועבה ברחבי העיר, אבקש שהמועצה תחליט שמצעד הבושה והחרפה יהיה הרחק ממרכזי העיר, ושיתלו דגלים אך ורק ליום אחד ולא לשלושים יום כמו בשנה שעברה".

"אבקש לדעת על פי החוק בכמה כסף העירייה מממנת את מצעד (הגאווה) הבושה", הוסיף כהן. "האם העירייה, על חשבונה, היא זו שתולה את דגלי התועבה בעיר ומסדרת את הסידורים לכל המתרחש בעיר? האם ספר הגייז חולק בכותרים בעיר?".

ראש עיריית ראשון לציון, רז קינסטליך, אמר לחדשות 12 בתגובה על השאילתות של חבר המועצה כהן: "כדי לעשות כותרות בכלי התקשורת, ההצעות שהעביר לנו היום מבישות ומבזות - אך בעיקר אותו. אנו מוקיעים את דבריו ואין להם מקום בעיר שלנו או במדינה מתוקנת. ראשון לציון היא עיר פלורליסטית שמקבלת את כל תושביה באופן שווה - ללא הבדלי מין, צבע, נטייה או העדפה כזו או אחרת וכך זה יישאר".

בחודש דצמבר התבטא חבר מועצת העיר נגד הלהט"ב וטען כי הרצאות של ארגוני להט"ב לבני הנוער הן פתח ל"סדום ועמורה". הוא אמר לחברי המועצה: "זו לא המצאה שלי – הן נחרבו בגלל משכב זכר".