לקראת שבוע שבוע האחים והאחיות הבינלאומי, נחנך השבוע במרכז האקדמי לב חדר סימולציה חדש לטובת הסטודנטים לסיעוד. באירוע השתתפה יו"ר ועדת הבריאות בכנסת, ח"כ עידית סילמן ונשיא במרכז האקדמי לב, פרופ' חיים סוקניק.

סילמן שוחחה עם ערוץ 7 וסיפרה על השמחה על האירוע, "אנחנו חונכים כאן במרכז האקדמי לב את מרכז הסימולציות לסטודנטים הבנים שלומדים סיעוד, וצריך לומר שיש להם גם את הקמפוס לבנות שמתעתד לעבור לכאן. זה עולם מדהים עם אנשים מדהימים. כשהם מסיימים כאן הם מיד נחטפים בשוק, עולם הסיעוד היום הוא רחב מאוד, האחיות והאחים הם חוד החנית של הבריאות בישראל, הם מחזיקים את הקהילה מחזיקים בבתי החולים ובאמת נמצאים שם כשהרופאים עושים תורנויות מגיעים והולכים, האחים והאחיות נמצאים שם כל הזמן מהווים תיווך למשפחות ולמטופלים".

לפרטים והרשמה ללימודי סיעוד במרכז האקדמי לב לחצו כאן

פרופ' חיים סוקניק, נשיא המרכז האקדמי לב, מסביר כי המתחם החדש יאפשר הכשרה של סטודנטים נוספים תוך שמירה על רמת לימודים גבוהה, "האירוע היום הוא מאוד משמעותי עבורנו, המרכז האקדמי לב פתח לימודי סיעוד לנשים לפני 15 שנה ולימודי סיעוד לגברים לפני 6 שנים ותמיד היתה לנו בעיה של מקום ותשתית, זה שהיום אנחנו חונכים את התשתית שתשרת את קמפוס הגברים ותאפשר לנו לקלוט עוד סטודנטים ברמה המצויינת, והמתחם החדש יאפשר לנו לצעוד קדימה ולהמשיך עם המצויינות".

דוד וקסמן, סטודנט שנה ג' לסיעוד במרכז האקדמי לב, סיפר כיצד התגלגל ללימודי סיעוד, "הייתי חובש צבאי והתאהבתי במקצוע של טיפול באנשים ואנטומיה וטיפול בגוף האדם, המשכתי להיות חובש במד''א והמסלול הטבעי שלי היה להמשיך בסיעוד ומצאתי כאן מסגרת מאוד טובה במרכז האקדמי לב. יש פה דור חדש של אחים שבאים עם כל הלב והנשמה באים מתוך רגישות למקצוע שדורש הרבה אינטליגנציה רגשית וגם הרבה ידע, עם שליחות והצלת חיים ופרנסה טובה".

סילמן סיפרה על ייחודיותם של בוגרי המרכז האקדמי לב ועל העבודה שנעשית בכנסת למען עובדי הבריאות, "אני מאוד גאה בבוגרים של המרכז האקדמי לב כשאני רואה אותם בשטח. שחקני נשמה אמיתיים שעושים עבודה מעולה. תלמדו סיעוד. זה מקצוע שהוא חשוב, הכרחי בשוק צריך אותו והוא מאוד מוערך. בימים אלה אנחנו עושים אסדרה של מקצועות הבריאות - פראמדקים, טיפול באומנויות, עוזרי רופא - ואנחנו גאים בזה מאוד ואנחנו ביחד נצעיד את מערכת הבריאות קדימה. במרכז האקדמי לב אנחנו רואים מסלול שהוא ייחודי לאחים ויש כאן חיבור מאוד גדול בין אחים מהחברה החרדית שלומדים כאן לאחים מהציונות הדתית שלומדים כאן, חיבור אדיר שהוא כוח משמעותי בשטח מול המטופלים בירושלים ובכלל בארץ"

נשיא המרכז האקדמי הדגיש את הערכים שהמרכז שואף להנחיל לסטודנטים, "המרכז האקדמי לב תמיד רואה בעצמו כאחד שדוחף חזק מאוד גם ללימודים אקדמיים ברמה הגבוהה ביותר, גם ללימודים תורניים וערכי תורה, ומשום כך אנחנו מעמידים את עצמנו במצב שהבוגרים והבוגרות שלנו מאוד מבוקשים, האיכות שלהם טובה, המוסר עבודה מצויין וגם מה שאנחנו מוציאים מהחבר'ה שמגיעים אלינו שהם מצויינים, זאת ההזדמנות להתפתח מקצועית על הצד הטוב ביותר. זה ב-DNA של המרכז האקדמי לב".

לפרטים והרשמה ללימודי סיעוד במרכז האקדמי לב לחצו כאן