עידית סילמן
עידית סילמן צילום: Yonatan Sindel/Flash90

יו"ר הקואליציה הפורשת ח"כ עידית סילמן השתתפה הבוקר (חמישי) בכנס "משפט ומשילות - מערכת המשפט על פרשת דרכים" שארגן עו"ד אייל בסרגליק.

בדבריה התייחסה בין השאר לבג"ץ החמץ שבגינו החליטה לפרוש מהקואליציה. "הדוגמה של החמץ היא רק דוגמה", אמרה ח"כ סילמן. "הרי בבג"ץ החמץ שנוסח על ידי 'הפורום החילוני' ו'עדאלה', שרוצים למחוק את זהותה היהודית של מדינת ישראל, בסופו של דבר מי שהצטרף לבג"ץ הזה חברי הכנסת מוסי רז, מיכל רוזין ותמר זנדברג".

לדבריה, "כשניצן הורוביץ הגיע עכשיו עם הפסיקה הזאת של בג"ץ, הוא לא הגיע כפסיקה שבג"ץ פסק והוא מביא. זו אג'נדה של מרצ שהתחילה הרבה קודם. זאת האג'נדה שלהם, שלא צריך כאן באמת מדינה יהודית. בואו נעשה כאן אוטונומיה, חיה ותן לחיות, אז בשביל מה אנחנו צריכים מדינה יהודית? למה אנחנו כאן בעצם?".

"למה הם הגישו בג"ץ?", הוסיפה. "כי כל פעם המיעוט של הפורום החילוני לא מצליח להביא את האג'נדה שלו הלכה למעשה כי הם מיעוט. אז הוא פונה לבג"ץ והמיעוט הזה, שלא מצליח בדרך הדמוקרטית דרך הכנסת, פונה לבג"ץ ובג"ץ שש להשתמש בסמכות שניתנת לו".

בכנס הדגישה סילמן את החשיבות שראתה בשמירת צביונה היהודי של מדינת ישראל, "אנחנו מדברים על מדינה יהודית, אני נמצאת בדאגה מאד גדולה. לפני שנה אף אחד לא ידע מה זה מועצת השורא, היום כל ילד קם ומחכה לשמוע אותם".

סילמן התייחסה לפוסט מעורר הסערה שכתב חברה למפלגה שר הדתות מתן כהנא שבו הוא משבח את מנסור עבאס, "יש רשימה אחת שאיבדה את דרכה, שינתה את שפתה ויש רשימה שניה שלא עוברת אחוז החסימה המחנה הלאומי לא נמצא שם, מי ילחץ על הבלמים? שיתוף פעולה עם הרשימה המשותפת היא סכנה קיומית".

על יו"ר 'עוצמה יהודית' ח"כ איתמר בן גביר היא אמרה: "איתמר הלב שלו נמצא במקום שמתפלל כל יום למדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית ולשמר אותנו כאן. איימן עודה והחברים שלו זה לא האירוע הזה ובסוף הם רוצים אותך לא בביטחון שלך, של הריבונות היהודית והמשילות היהודית. זה בכלל לא בר השוואה".