מתחם קבר הרשב"י
מתחם קבר הרשב"י צילום: שירה הרשקופ/TPS

קבוצת חרדים קיצונים המזוהים עם חוגי 'העדה החרדית' וחסידות 'תולדות אברהם יצחק' הפגינה אתמול במירון נגד מתווה הממשלה להסדרת הילולת הרשב"י במירון.

מתיעודים שפורסמו אמש ברשתות החברתיות ניתן לראות אברך שנעצר על ידי חובש מדים משטרתי כשהוא מדמם בראשו ונאזק תוך הפעלת כח רב.

האברך שנעצר, פונה בהמשך לאחר מכן לטיפול רפואי בבית החולים רמב"ם בחיפה, בליווי שוטר אשר שהה עמו במשך מספר שעות בבית החולים.

לטענת המשטרה, מדובר בקבוצת צעירים קיצונים שהגיעו למקום והתפרעו ואף פגעו במערכת ההגברה שהוקמה במקום וניסו לחבל בתשתיות שהוקמו לקראת ההילולא, תוך כדי הפרעה לציבור המתפללים.

בעיתון החסידי 'המבשר' תקפו הבוקר בעמוד הראשון וטענו כי "המשטרה פינתה בברוטאליות יהודים שמחו בכאב רב נוכח התנהלות המשטרה והרס מבנים שעמדו על מקומם במשך שנים על ידי הגורמים הממשלתיים, כשאין בהם שום עניין או בעיה בטיחותית.

"על פי הדיווחים והצילומים נראים שוטרים שמתנהגים באלימות קשה ועצרו חלק מהמוחים שהביעו כאב אמיתי נוכח ההתנהלות הבעייתית כשבמסווה של שמירה על הסדר והבטחון, החליטו גורמים שונים להרוס כל דבר שעמד במשך שנים לרווחת הציבור המגיע לל"ג בעומר ובכל ימות השנה", נטען.

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה: "המשטרה גיבורה על חרדים וחלשה נגד מחבלים. נכון שלא רואים מה קרה לפני שנתפס ובהחלט ייתכן שהמפגין הרגיז את הקצין, אבל ראינו כיצד המשטרה הפגינה איפוק בהר הבית נגד זורקי בקבוקי תבערה ומצד שני מאבדת את הרסן נגד החרדים במירון כאילו הם שק חבטות. אסור שמראות כאלו יחזרו".

ח"כ בן גביר הוסיף: כי "‏מצופה ממח"ש לפתוח בחקירה נגד ההתנהלות המזעזעת של קצין המשטרה".