קריאה
קריאה צילום: ISTOCK

לא כל בכי של הילדים שלי מכווץ לי את הלב, אני מודה, אבל יש מצבים שאני בעצמי נשברת למה? למה הוא צריך להתמודד עם זה? – עם הצקות בלתי פוסקות בכיתה, למה הוא ככה סובל? למה הוא לא פורח?

הלוואי ויכולתי לקחת את זה ממנו!

זה לא פשוט להיות אמא ולראות את הבן שלך סובל, זה לא פשוט להיות אמא לראות את החברים במגרש והוא בבית ממול המחשב.

וכבר אין לי כוחות אני חושבת לעצמי בזמן שאני יושבת במרפסת שמשקיפה על גן המשחקים .

הלוואי וזה היה כל כך פשוט להשיג חברים

אפילו הלכנו ליעוץ שאמרה תניחי לו תני לו להתעסק בדברים שעושים לו טוב דרך זה הוא ימצא חברים, זה ישמח אותו, הוא יצבור ביטחון וככה גם יגיעו החברים, תפסיקי לדחוף אותו לשחק עם חברים, תני לו בקצב שלו, זה אמור להיות לו כיף ולא לך!!

לי?? שאלתי בתמיהה? כן השיבה היועצת את רוצה שהוא ישמח מדברים שמשמחים אותך אבל אותו זה לא משמח לרדוף אחרי כדור, תשאלי אותו מה הוא אוהב, ברגע שהוא יתעסק במה שהוא אוהב הוא יהיה שמח.

זה היה 17:00 אחר צהרים הכנתי לו שוקו וקנית עוגה טובה- אמרתי לו שיבוא לעזור לי כי אנחנו עושים לעצמנו רק לי לו מסעדה, הוא שיתף פעולה והכנו ביחד סלט וחביתה ואז שאלתי אותו חיים של אמא מה משמח אותך? מה אתה אוהב לעשות ?

אני אוהב לקרוא הוא ענה.

לקרוא???

בכיתה יש לנו עלונים של ילדים – בהפסקה אני יושב עם שחר מכיתה ז2 וביחד אנחנו קוראים את העלונים, זה כיף !! הוא מספר

ולמה בבית אתה לא קורא? יש לנו מלא ספרים ! אני לא מבינה

זה לא אותו דבר !! ספר זה ארוך וכבד, בעלון יש חידות שאני פותר לבד, אני אלוף בזה! ויש סיפורים וקומיקס את זוכרת שלפני שבוע הכנתי לכם עוגיות? זה מהעלון

נכון אני נזכרת! ומאיפה היה לך מתכון?

מהעלון הוא מספר, ורץ לתיק שלו להוציא דף מקומט ומלוכלך ועליו מתכון כתוב בכתב יד.
איזה יופי אתה העתקת?
כן הוא עונה בעיניים מאירות.
ומה לשחק עם חברים בהפסקות אני שואלת?

אמאאא הוא צועק מלא זעם את לא מבינה כלום ידעתי שאי אפשר לדבר איתך והלך לחדר..

די נשבר לי כמה שאני משתדלת עם הילד הזה זה לא עובד אמרתי ליועצת בתסכול! והיא חייכה ואמרה לי הפעם הוא צודק! הרמתי אליה עיניים שואלות מה?

הילד שלך אומר לך שהוא אלוף החידות, הוא העתיק מתכון והכין אותו לבד! הוא אומר לך שהוא אוהב לקרוא ואת מה עושה שואלת אותו מה עם לשחק, הוא כבר ילד גדול כמעט נער והוא נהנה מאתגר אינטלקטואלי יותר מאתגר פיזי, תשחררי תני לו להיות מה שהוא רוצה להיות!

אז מה אני צריכה לעשות? שאלתי מבולבלת. תקני לו עלון, אבל לא כזה שאת רוצה כזה שהוא רוצה. למחרת לפני השינה שאלתי אותו איך קוראים לעלון שאתה קורא? מקום בעולם הוא ענה אמא את יכולה לרשום אותי גם למחנה קיץ או קורס גלישה?

בטח עניתי!

בשבת העלון הגיע והוא שמח נורא, ובצהריים פתאום נשמעו דפיקות שחר מ-ז 2 הגיע לפתור חידות על הספה.

אמא אנחנו יוצאים ביחד למסע.

הסתכלתי בעיתון והופתעתי לטובה 80 עמודים ערוכים וכתובים בקפידה שמדברים שפה דתית לאומית עכשווית. חבל שלא ידעתי את זה לפני שנה

להצטרפות למגזין מקום בעולם ב32 ₪ בחודש בלבד וקבלת כרטיס מטמון משפחתי לחצו כאן