טלי חטואל ובנותיה הי"ד
טלי חטואל ובנותיה הי"ד צילום: באדיבות המשפחה

קמפיין גיוס התרומות לפרויקט "עולים קומה, מעמיקים שורשים" למען בניית בית הכנסת "טל אורות" לזכרן של טלי חטואל ובנותיה הי"ד בכרמי קטיף מגיע לישורת האחרונה שלו.

אלו השעות האחרונות בהן ניתן להיכנס לאתר הייעודי שהוקם לפרויקט באתר גיבצ'אק ולתרום להקמת מרכז התורה והקהילה של היישוב שנבנה לאחר שנים של מאמץ וכאב.

לאחר ששכל את אשתו טלי ואת ארבע בנותיו הילה, הדר, רוני ומירב הי"ד בפיגוע רצחני לפני 18 שנים בדרך ממושב קטיף למחסום כיסופים, דוד חטואל, יחד עם מרבית המשפחות במושב, בחרו להמשיך יחד בגבורה ולמצוא מקום חדש בו יוכלו לממש את רוח החלוציות והעשייה אשר אפיינו את מושב קטיף שנהרס. הם החליטו כי אי אפשר לעצור ורצו להמשיך יחדיו את רוח הקהילה שהם כל כך אהבו בגוש. ואכן, לאחר בחינה של מספר חלופות, בשנת 2016 החלה בניית היישוב החדש בצפון הנגב באזור לכיש – כרמי קטיף.

להצטרפות למיזם לזכר טלי חטואל ובנותיה לחצו כאן

על אף הדרך הארוכה והקשה שעבר, דוד, יחד עם משפחתו החדשה שהקים, בנה גם הוא את ביתו בכרמי קטיף. בימים אלה פועל חטואל יחד עם קהילת כרמי קטיף להקמת בית כנסת קבע ביישוב. "במשך שנים מאז ההתנתקות, נאלצו בני הקהילה להתפלל במבנה זמני. הגיע הזמן להקים בית כנסת בליבו של היישוב החדש, אשר יהווה את המרכז הרוחני של הקהילה כולה. הבית הזה שאנחנו בונים, זה לא רק בית כנסת – זה הבית של כולנו, כאן בארץ ישראל. אנחנו מקדישים אותו לזכר טלי ובנותיי הילה, הדר רוני ומירב".

משפחת חטואל קוראת לכם להירתם לבניין בית הכנסת החדש אשר יהיה עמוד התווך של הקהילה החדשה-ישנה שעברה שנים קשות מאוד של פינוי ותקומה, זאת תוך כדי שמירה על הקהילה והמשפחות. יחד אתכם יוכלו ביישוב לקדם את ההליכים ולהנציח את זכרן של טלי חטואל ובנותיה הילה, הדר, רוני ומירב הי"ד אשר נרצחו על שלמות ארץ ישראל ולקיים את נבואת הנביא ישעיהו "עוּרִי עוּרִי לִבְשִׁי עֻזֵּךְ צִיּוֹן ... הִתְנַעֲרִי מֵעָפָר קוּמִי".

מבנה בית הכנסת יכלול גם, בית מדרש וספרייה תורנית אשר בנייתו החלה במהלך שנת 2019 ועלותה צפויה לעמוד על 8,400,000 ש"ח. תקציב הקמתו של בית הכנסת מתבסס על הפיצוי החלקי אשר ניתן על ידי המדינה, אך תקציב זה אינו מספיק לצורך השלמת הפרויקט.

עד כה גויס רוב הכסף בעזרתם הרבה של תורמים חשובים אשר עזרו ליישוב בגיוס סכום הכסף, וכמובן תושבי כרמי קטיף שנתנו מכספם ביד רחבה כדי להעמיד את היכל התורה והתפילה של היישוב. כדי להשלים את הפרויקט, יש צורך בגיוס של 1,200,000 ש"ח נוספים.

אלו השעות האחרונות בהן ניתן להיכנס לפרויקט "עולים קומה, מעמיקים שורשים" באתר גיבצ'אק, ולהיות שותפים בבניית בית הכנסת "טל אורות" לזכרן של טלי חטואל ובנותיה הי"ד בכרמי קטיף. יחד נוכל לסיים את הקמת המבנה ולהעמיק את שורשינו בארץ ישראל.

טלי חטואל ובנותיה הי"ד
טלי חטואל ובנותיה הי"ד באדיבות המשפחה