הסימפונית ירושלים
הסימפונית ירושלים צילום: אבינה גולן

לכבוד יום ירושלים, בחרה התזמורת הסימפונית ירושלים להצדיע לדור הבא של הנגנים בקונצרט מיוחד שייתקיים ב-24 במאי, בשיתוף פעולה ביחד עם אקדמיות למוסיקה מהבולטות בעיר: הקונסרבטוריון שליד האקדמיה ירושלים, והקונסרבטוריון הסדנה ירושלים. על הקונצרט, שייערך בתיאטרון ירושלים, ינצח המאסטרו גיא פדר וינוגנו יצירות מאת בטהובן, סן-סנס, מיו, פרנק, אלן סילבסטרי, אנדרה ויינן ופרנץ קרומר.

סולני ירושלים הצעירים שנבחרו לנגן הם: נויה נעם טל (פסנתר, הקונסרבטוריון שליד האקדמיה ירושלים), אסף קדם (פסנתר, קונסרבטוריון הסדנה ירושלים), נעה מויאל (כינור, קונסרבטוריון הסדנה ירושלים), מעיין וגנר (סקסופון, הקונסרבטוריון שליד האקדמיה ירושלים), גבריאל כץ (קלרנית, הקונסרבטוריון שליד האקדמיה ירושלים), ואהרון נעם הפטר (סקסופון, קונסרבטוריון הסדנה ירושלים).

"אני מאוד מתרגש לקראת הקונצרט" מספר גבריאל כץ שינגן בפעם הראשונה סולו עם תזמורת, "זו הגשמת חלום עבורי לנגן עם התזמורת הסימפונית ירושלים. זה כבוד גדול שסומכים עלינו בגיל צעיר". גבריאל מספר שהוא הגיע מבית של מוסיקה. הוא החל לנגן כבר בכיתה ד' כאשר אמר להוריו שהוא רוצה לנגן בקלרינט בהשראת דמות מסדרת טלוויזיה, למד באקדמיה למוסיקה בירושלים ועבר לקונסרבטוריון שליד האקדמיה ירושלים, שם למד יותר על מוסיקה קלאסית. ומה החלום? "להיות אנתרופולוג פלילי בבוקר, ונגן בתזמורת בלילה".

אהרון נעם הפטר משתף: "אני מאוד מתרגש שבחרו בי לנגן עם התזמורת הסימפונית ירושלים". גם אצל אהרון החיבור למוסיקה והכישרון מגיעים מהבית. סבתו הייתה מורה למוסיקה בניו-יורק, אימו מנגנת בחליל צד ובגיטרה, וכל ארבעת אחיו ואחותו מנגנים גם הם.

"כשבישרו לי שנבחרתי לנגן עם התזמורת עברה בי מחשבה שזה לא אמיתי, אני עדיין מעכל תוך כדי שאני מתאמן על היצירה מידי יום. אמנם הופעתי בעבר, ואף זכיתי מקום שני בתחרות כאשר הגמר היה מול קהל, אולם זו פעם ראשונה שתלווה אותי תזמורת, וזה כבוד ענק. אני מאוד אוהב לנגן, והמוסיקה ללא ספק תלווה אותי לאורך כל החיים".