כנס ירושלים בניו יורק - לחצו כאן לפרטים והרשמה

גאל גרינוולד, סגן יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית וראש המחלקה לחינוך ישתתף בכנס ירושלים של ערוץ 7 בניו יורק שייערך ב-22 במאי ויקרא לבני ובנות הציונות הדתית לעסוק בצורה משמעותית יותר בקשר שבין ישראל ליהודי העולם.

"אחד הדגלים שהציונות הדתית טרם הרימה זה נושא היחס ליהודים בתפוצות. אנחנו יודעים שהציונות הדתית ידעה ויודעת להתגייס להתיישבות, לצה"ל, לחסד, לגרעינים - אבל איפה התפוצות?", תוהה גרינוולד בראיון באולפן ערוץ 7.

לדבריו, "יש לנו המון פניות ועם המון בקשות לשליחים מצד הציונות הדתית ואין לנו מספיק נציגים. מכאן אני קורא לציבור: תתגייסו, זו תרומה, אבל בסוף המשפחה תקבל הרבה מאוד בשנות השליחות ותכיר עולם אחר. זה אחד הדגלים שהציונות הדתית צריכה להרים בשנים הבאות".

הוא מתאר גם את הפעילות של המחלקה לחינוך בראשה הוא עומד. "אנחנו רוצים להביא את דבר מדינת ישראל לחוץ לארץ. חינוך זו מילה שבאה כדי לבטא את החיבור בינינו כאן בארץ לבין אחינו שנמצאים בתפוצות. יש ביקוש רב של בתי ספר בעולם שמבקשים מאיתנו שליחים ממדינת ישראל שיביאו את טעמה של ארץ ישראל. חשוב להם לחבר את הילדים לישראל".

"אנחנו לא עוסקים בעלייה אלא בהטמעת אהבת הארץ. כשאתה נפגש עם נער בן 13 אתה לא מדבר איתו על עלייה כי לרוב גם ההורים שלו מסוייגים מזה. עלייה היא בראש סדר העדיפויות שלנו, אבל צריך להגיע לזה בצורה חכמה - שאותם תלמידים יגידו שישראל זה המקום שלהם. התוצאה היא שהרבה מאוד מהתלמידים ששליחים נמצאים איתם במגע מגיעים בסופו של דבר לארץ", הוא מוסיף.

"בסוף, כמה שהגלות נחמדה, היא לא הבית שלנו. הרצל הגיע למסקנה הזו וחיפש מספר פיתרונות ובסוף חשב שהדרך הנכונה היא להקים מדינה. לשמחתנו, המקום הטוב ביותר כדי לבטא את היהדות שלך ואת הקשר לעם ישראל, זה כאן בארץ שלנו", מסכם גרינוולד.

כנס ירושלים בניו יורק - לחצו כאן לפרטים והרשמה