גיבוי בענן
גיבוי בענן צילום: FREEPIK

מיותר לציין כי בימים אלו ישנן לא מעט חברות אשר מציעות שירותי גיבוי בענן. כמו בכל תחום אחר, חלק מהחברות גדולות ומוכרות יותר בעת בה חלקן פחות.

במידה ואתם מעוניינים בשירותי גיבוי בענן עבור העסק שלכם ומתלבטים באיזו חברה לבחור או לחילופין לא סגורים שאתם יודעים מהו סיב אופטי, ריכזנו את כל המידע הרלוונטי לצד הפרמטרים החשובים שיש להתייחס אליהם טרם פנייתכם לחברה עליה שמתם עין על מנת להבטיח כי אכן בחרתם בחברה המתאימה ביותר עבורכם.

קודם כל, מהו גיבוי בענן?

בניגוד לעננים שכולנו מכירים, ענן בהגדרתו הטכנולוגית הינו כינוי עבור מחשב מרוחק המאחסן עבורכם את כלל הקבצים שהזנתם בו.

במילים אחרות - בעת בה אתם מבצעים גיבוי בענן בעסק שלכם אתם למעשה מעבירים דרך הרשת קבצים למחשב מרוחק, לאחר מכן מגיעים הקבצים אל המחשב תוך פרק זמן קצר במיוחד ונשמרים שם כגיבוי או לחילופין במטרה לאפשר לכם למחוק את התכנים המקוריים מהמכשירים בהם הם צולמו, על מנת לפנות קצת מקום לאוויר ונשימה.

דגשים חשובים בבחירת שירותי גיבוי בענן

כאמור, קיימות לא מעט חברות המציעות שירותי גיבוי בענן שכן, המגוון הרחב עשוי לעורר בלבול לא קטן בקרב הצרכנים השונים ולכן, ריכזנו עבורכם מספר פרמטרים שחשוב להתייחס אליהם בעת מעמד הבחירה:

• הצרכים האישיים שלכם - בין אם אתם מחזיקים בעסק בסדר גודל קטן או אולי בינוני, בחירה של חברה המציעה שירותי גיבוי בענן עשויה להוות משימה לא פשוטה. לכן, חשוב לבחון בתחילת התהליך מהם הצרכים האישיים שלכם בליווי עזרתו של איש מקצוע המתמחה בתחום. תוכלו להיעזר ביועצים חיצוניים או לחלופין מנהלי איט, מטעם החברה המעוניינת בשירות. פעולה כזו הכוללת מעבר לשירותי גיבוי בענן, מצריכה חשיבה מחדש וכמו גם, שינוי בסדרי העבודה השונים.

• החברה המציעה את השירות - כאמור, קיימות לא מעט חברות המציעות שירותי גיבוי בענן. ההמלצה המרכזית תהיה לפנות לחברה מוכרת ואמינה שכן, חלק מחברות התקשורת השונות עשויות להעניק לכם שירותים באיכות ירודה ביחס למותגים המובילים, ממש כמו בכל תחום אחר. בעת בה אנו מדברים על אותן חברות חשוב לציין כי חלקן נחשבות לספקיות שירות בקנה מידה עולמי אשר עובדות מול לקוחות מרחבי כל העולם, חלק מהחברות הן חברות המציעות שירותי מחשוב למיניהם, גיבוי בענן בפרט בעוד שחלק מהחברות הן עצמאיות. על כן, ספקיות השירות פונות ברוב המוחלט של המקרים אל השוק המקומי. אלו למעשה צוברות תאוצה רבים יחד עם חלוף השנים האחרונות.

• שירות ואחריות - ההמלצה המרכזית תהיה לפנות לחברות תקשורת המעניקות שירותי גיבוי בענן אשר מעניקות יחס אישי וחם מטעם מחלקת שירות הלקוחות. על כן, מיותר לציין כי חברות אשר עומדות לרשות הלקוחות שלהן הן חברות המעניקות לקהל לקוחותיהם מענה מהיר ויעיל יותר, טיפול מקצועי בליווי צוות מנוסה שיוכל לעזור להם בכל בעיה וכן הלאה וכן הלאה. פנייה כזו תבטיח כי פניתם לחברה שתעשה תעשה ככל שביכולתה על מנת לספק לכם שרתים ברמה גבוהה ואיכותית.

• הבטיחו תמורה עבור ההשקעה הכספית שלכם - יש לציין כי החברות הגדולות והבינלאומיות יהיו אלו שיציעו את המחירים הזולים יותר בשוק במרבית המקרים. אולם, מיותר לציין כי לא לכל אחד מתאימה העבודה מול חברות מסוג זה, במיוחד בעת בה מדובר בחברות שלא נמצאת בארץ.