להקים ישובים חדשים
להקים ישובים חדשים צילום: יצחק שליסל

מאות השתתפו אמש בכנס יציאה לדרך למבצע להקמת יישובים חדשים בכל מרחבי יהודה ושומרון, שהתקיים באמפי מועצת בנימין שבשער בנימין.

בין המשתתפים הרבים, רבנים גדולים, משפחות שכולות, ראשי סניפים בליכוד. בלטו ראשי ראשיות ביו"ש בינהם, ראש מועצת בנימין ישראל גנץ, ראש מועצת בית אל שי אלון וראש מועצת קריית ארבע אליהו ליבמן. ראשי רשויות נוספים הביעו את תמיכתם ונכונות לקיים כנסים דומים גם במועצה שלהם.

לאחר הכנה ארוכה, בשטח ובציבור, התקיים כינוס פעילים ייחודי לקראת מבצע להקמת יישובים חדשים בלילה אחד בכל מרחבי יהודה ושומרון, של תנועת נחלה, שיתקיים בקיץ הקרוב - כ"א בתמוז (20.7) השנה.

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ אמר "הקמת יישובים חדשים והתרחבות ההתיישבות הם ההבטחה לכך שלב הארץ ולב מדינת ישראל יהיו לעד בידיים יהודיות. הערבים והאיחוד האירופי נמצאים עמוק בתכנית ההשתלטות שלהם על השטחים הפתוחים. זה אסון אסטרטגי שממשלת ישראל צועדת אליו בעיניים פקוחות ובחוסר מעש. מועצת בנימין גאה להצטרף לקריאה - התרחבות ליישובים חדשים בשטח. תנועת נחלה ופעיליה המסורים מניעים את המהלך שיביא את ממשלת ישראל לחזור למסלול של הקמת ישובים. זה מעשה הציונות מאז ומקדם ומימוש חלום כל הדורות".

ראש מועצת שומרון שוהה כעת בשליחות מעבר לים אך העביר מסר בסרטון למשפחות ולפעילים הרבים שהגיעו לכנס "כולנו מאוחדים בדרישה הברורה: מקימים ישובים חדשים כי זו הארץ שלנו. יש לנו חוב ואנחנו נביא אותו. את הקמת היישוב אביתר. הישוב אביתר יקום כי זה הדבר המוסרי ביותר. כי זו הארץ שלנו ונקים בעזרת ה' עוד ישובים חדשים רבים ביהודה ושומרון ובכל רחבי ארץ ישראל"

שי אלון , ראש מועצת בית אל גם הצטרף לקריאה להקמת ישובים, ופנה אל משתתפי הכנס "בתקופה של בלבול ערכי אתם רואים את האמת כפי שהיא ועוזרים לה להתפשט מולנו אוייב צר ואכזר שמשתלט על ארצנו האהובה ואתם התשובה הציונית ההולמת. אני עומד לרשותכם לכל מה שתרצו! אנחנו אתכם במאבק על הארץ! תצאו למרחבים! תקימו נקודות התיישבות שיהפכו לישובים! עלו והצליחו".

אליהו ליבמן ראש מועצה אזורית קרית ארבע , פנה אל הפעילים "דיבורים זה נחמד אבל המסירות נפש שלכם היא זו שתקבע את התוצאות בשטח! להוסיף אומץ! לא להתייאש! התפקיד שלכם הוא להמשיך את הרוח הגדולה של יישוב ארץ ישראל ובזכותכם נגיע לגאולה שלמה ובניין המקדש".

יו"ר תנועת נחלה, צבי אלימלך שרבף הוסיף "היה מדהים לראות את האווירה אתמול בכינוס. שיתוף הפעולה המיוחד בין הפעילים הרבים ובין הרשויות, וכל זאת במשימה אחת - פריצת ההקפאה, והקמת ישובים חדשים בכל יהודה ושומרון. בעת שכל הרשויות 'חשות על בשרן' את ההשתלטות הערבית על שטחי מדינת ישראל, נדרשת פעולה משותפת של הקמת ישובים חדשים בכל רחבי ארץ ישראל".