לוזון. חוזר לנבחרת הצעירה
לוזון. חוזר לנבחרת הצעירה צילום: פלאש 90

שבוע אחרי מינויו הרשמי של אלון חזן למאמן נבחרת ישראל הבוגרת, הודיעה היום (חמישי) ועדת האיתור של ההתאחדות לכדורגל כי היא ממליצה על גיא לוזון לשמש כמחליפו של חזן בנבחרת הצעירה של ישראל.

כזכור, חזן שמונה בשבוע שעבר באופן רשמי למאמן נבחרת ישראל הבוגרת, שימש לפני כן כמאמן הנבחרת הצעירה של ישראל ובהתאחדות לכדורגל חיפשו מחליף במקומו.

לא מעט מאמנים הוזכרו כמי שעשויים לשמש כמאמני הנבחרת הצעירה של ישראל שנמצאת כפסע מהעפלה לאליפות אירופה בכדורגל לשנת 2023, אך מכולם נבחר לוזון שכבר אימן בעבר את הנבחרת הצעירה של ישראל במשך 3 שנים כשהוביל אותה ליורו 2013 אז סיימה את שלב הבתים עם ארבע נקודות, כולל ניצחון על נבחרת אנגליה.

הבחירה בלוזון התקבלה בתמיהה מצידם של אוהדים רבים שכן זה כשל בכל הקבוצות אותן אימן, כולל זו האחרונה מכבי פתח תקווה ממנה פוטר טרם שירדה לליגה הלאומית.

למעשה, הבחירה בלוזון היא המשך ישיר לשאלות סביב הבחירה באלון חזן למאמן נבחרת ישראל הבוגרת, שכן נדמה כי זו הייתה הבחירה הקלה יותר ומעלה תהיה האם היו שיקולים נוספים שאינם ספורטיביים בלבד לבחירות אלו.

אורן חסון, יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אמר על הבחירה בלוזון כי "הנבחרת הצעירה בעמדה מבטיחה להשיג לפחות את הכרטיס לפלייאוף על הזכות להיות חלק מטורניר גמר יורו 2023 לנבחרות צעירות, וראינו חשיבות גדולה במינוי מאמן קבוע לנבחרת ולא להסתפק במינוי לשני המשחקים האחרונים בקמפיין".

"גיא לוזון הוביל את הנבחרת הצעירה בהצלחה בטורניר גמר היורו שאירחנו כאן ב-2011, הוא בעל ניסיון עשיר באימון קבוצות בכדורגל המקומי ואף עשה זאת בהצלחה לא מבוטלת באירופה. היכולת של מאמן והפוטנציאל שלו לא נמדדים רק על פי העונה האחרונה ואני משוכנע, כמו חברי לוועדת האיתור, כי גיא, הצוות שיעבוד עמו והשחקנים, ימשיכו את הקמפיין המוצלח של הנבחרת הצעירה ויובילו אותנו להשתתפות שלישית ביורו לנבחרות צעירות".

לוזון עצמו אמר: "אני רואה זכות גדולה לחזור ולהוביל את נבחרת ישראל הצעירה ומלא ביטחון ביכולתי להשיג את היעדים הקצרים וארוכי הטווח שהוצגו לי. יש בנבחרת הצעירה תלכיד מצוין של שחקנים וצוות מקצועי, כולם מכירים אותי ומוכרים לי וזה יתרון גדול. הבעת האמון בי של המנהל הטכני יילה חוס, עמו קיימתי מספר פגישות, ו-ועדת האיתור אינה מובנית מאליה ועל כך תודתי להם".