הלווית שירין אבו עאקלה
הלווית שירין אבו עאקלה Flash90

עובדת חיצונית במזכירות בית משפט השלום בירושלים פרסמה סטטוס באפליקציית וואטסאפ שבו שיבחה את העיתונאית שירין אבו עאקלה שנהרגה בג'נין.

העובדת כתבה בערבית: "כיבוש פחדן. הוא חי על שקר ומפחד לחשוף את האמת. שירין הייתה בכל הנקודות החמות, חשפה את האמת לעולם, דחפה את השקר ועמדה עם המדוכאים. כך מתים אנשים מכובדים".

העובדת הושעתה עד לבירור הנושא על ידי חברת התרגום שמעסיקה אותה. מהרשות השופטת נמסר: "הסטטוס הנטען בפניה הועלה על ידי עובדת מטעם חברת תרגום שזכתה במכרז למתן שירותי תרגום למערכת בתי המשפט ואינה עובדת המערכת. פעילותה הושעתה עד לבירור הנושא על ידי חברת התרגום שמעסיקה אותה. הרשות השופטת מביעה את צערה העמוק על מותה של כתבת אל-ג'זירה שירין אבו עאקלה".

ח"כ איתמר בן גביר (עוצמה יהודית) פנה אל נשיא בתי משפט השלום בירושלים שמואל הרבסט בבקשה לפטר את העבודה מעבודתה. במכתבו ציין ח"כ בן גביר: "מדובר בנושא חמור ביותר, אין לעובדת בית משפט שום רשות ואפשרות להתבטא בעניינים פוליטיים, וודאי לא נגד מדינת ישראל, וודאי לא להסית ולהמריד".

ח"כ בן הוסיף במכתבו וכתב כי הוא מצפה שהעובדת תפוטר מעבודתה: "אני מצפה שעובדת כזאת תפוטר, היא איננה יכולה להמשיך לעבוד בבית המשפט".

לדברי ח"כ בן גביר "מי שמסית נגד מדינת ישראל, מקומו לא בבתי המשפט ולא אמור לקבל משכורת מהמדינה אותה הוא משמיץ. שהעובדת תלך לעבוד בסוריה".

ראש הממשלה נפתלי בנט כינס היום (ה') דיון בנושא הקמת המשמר הלאומי-אזרחי, שבתחילתו התייחס לחקירה של מות העיתונאית מאל-ג'זירה.

בנט סיפר כי "לצערי הרשות הפלסטינית, בשלב הזה, מונעת כל אפשרות לחקירה משותפת או אפילו גישה לממצאים הבסיסיים הנדרשים כדי להגיע לאמת.

"אני מכאן חוזר על הציפייה שלי לשיתוף פעולה פתוח, שקוף ומלא בממצאים, וגם יש לי ציפייה מהרשות הפלסטינית לא לעשות שום צעד לשיבוש החקירה או לזיהום תהליך החקירה, בצורה שלא נוכל להגיע לחקר האמת", כך בנט.