דני דנון, שגריר ישראל לשעבר באו"ם ויו"ר הליכוד העולמי אומר כי ישראל לא צריכה להשאיר מבחינתה את פרשת מותה של כתבת רשת אל ג'זירה שירין אבו עאקלה במקום גבוה בסדר היום הציבורי.

"כולנו מצרים על מותם של כל אזרח או אזרחית וכמובן שבמקרה של עיתונאית זה זוכה לתהודה בינלאומית ואסור להתעלם מזה. אני חושב שהתגובה הישראלית היתה סבירה. הוכחנו את מה שקרה, הבהרנו שהנושא בבדיקה ואין שום דבר חד משמעי, וכמובן שנפיק לקחים אם צריך", אומר דנון בראיון לערוץ 7.

לדבריו, "הייתי ממליץ לא להמשיך ו'לפמפם' את הסוגיה הזו. אנחנו כמובן נכונים לבדיקה והפלסטינים ודאי ימשיכו לעסוק בנושא הזה. אנחנו נלחמים בטרור, מגינים על אזרחי ישראל ולא צריכים להרגיש שאנחנו במצוקה או עם הגב לקיר ולהמשיך בפעולות שלנו".

עם זאת, כמובן, דנון גורס שאין להזניח את זירת ההסברה ולתת מענה לטענות מהצד השני. "את האויבים שלנו לא נשכנע כי הם מתעלמים מהעובדות. אני חושב שאנחנו צריכים לומר את האמת ולדבר אל דעת הקהל בתקשורת, כדי שיבינו קודם כל מה היה האירוע, למה היינו שם ושאנחנו נכונים לבדיקת העובדות, מה שהפלסטינים לא מוכנים לעשות".

בשבוע הבא יצא בארה"ב ספר חדש פרי עטו של דנון שמספק הצצה אל מאחורי הקלעים של העשייה המדינית שלו בתקופת כהונתו כשגריר ישראל באו"ם. "הספר שלי 'בגוב' האריות שיוצא בארה"ב מספר על האתגרים של מדינת ישראל ואני מוכיח בספר שאנחנו יכולים להצליח לבנות קשרים עם מדינות נוספות והסכמי אברהם זו דוגמה מצויינת".

"צריך להמשיך לבנות קשרים אבל לשמור על העצמאות שלנו. ממשלת ישראל פועלת היום בצורה הססנית ודורשת מעצמה לבקש אישורים מארה"ב על כל דבר. כך לא בונים מדיניות משמעותית. אנחנו צריכים להיות עצמאיים בכל הזירות", הוא מוסיף.

דנון ישתתף בכנס ירושלים של ערוץ 7 שייערך בניו יורק ב-22 במאי וידבר על המאבק נגד האנטי ישראליות. "אחת הסיבות שגרמו לי לכתוב את הספר זה הרצון להעביר מהידע שלי לאותם אלו שנלחמים למען ישראל בקמפוסים ובמאות מקומות אחרים, להסביר איך לייצר תמיכה בדעת הקהל. אני חושב שמי שיקרא את הספר יקבל את הכוחות להתמיד במאבק וגם את הכלים הפרקטיים להתמודדות עם הרוע הזה, שלא הולך להיעלם ואנחנו נילחם בו".