חלב
חלב צילום: ISTOCK

במסגרת החקירה של הזיהום במפעל שטראוס עלה חשד לזיהום בקו הייצור של אבקת חלב של תנובה. החשד נמצא בבדיקה של משרד הבריאות.

מדובר במוצר שאינו משווק לאנשים אלא למפעלים שממשיכים בעיבוד של המוצר, לרוב תוך חימום שלו, שמונע התרבות חיידקים במידה והם קיימים במוצר.

בדיקות של מוצרים סופיים שהשתמשו באבקת החלב כחומר גלם יצאו עד כה תקינים וללא זיהום. משרד הבריאות ממשיך בבדיקות לחקירת החשד.

ראש שירותי בריאות הציבור הד"ר שרון אלרעי פרייס אמרה בשיחה עם עיתונאים: "אין סכנה לבריאות הציבור, אנחנו ממשיכים בבדיקת החשד. בימים הקרובים נקבל עוד תוצאות - כרגע לא מצאנו סלמונלה במוצרים שהשתמשו באבקת החלב".

חברת שטראוס הודיעה היום (ה') לבורסה כי היא מעריכה שבעקבות אירוע הסלמונלה במפעלי השוקולד והממתקים של עלית בנוף הגליל, הרווח הנקי שלה ל-2022 ייחתך ב-230-170 מיליון שקל. הרווח הנקי ברבעון הראשון של השנה ינואר-31 במרץ ייפגע ב-125-115 מיליון שקל.

"הערכת החברה נשענת על אומדנים הכוללים קיטון במכירות בגין זיכויים ללקוחות החברה, עלויות איסוף המוצרים מהרשתות והחנויות, אומדן היקף השמדת מלאים, עלויות פיצוי לפי קביעת החברה לצרכנים, עלויות נלוות נוספות וכן בהתחשב בהשפעת המס", אמרו במפלגה.

בנוסף, החברה מציינת שאינה יכולה להעריך את ההשלכות בעקבות הליכים משפטיים הקשורים לאירוע הריקול והשבתת המפעל ובכלל זה הליכים משפטיים שכבר הוגשו.