הלווית העיתונאית
הלווית העיתונאיתFlash90

גופת עיתונאית אל ג'זירה שירין אבו עאקלה שנהרגה אתמול (ד') בג'נין הועברה על ידי הסהר האדום מרמאללה דרך מחסום קלנדיה, בדרכה לבית החולים הצרפתי בשייח ג'ראח.

הרשות הפלסטינית ערכה היום במוקטעה ברמאללה טקס אשכבה לכתבת שנהרגה מפגיעת קליע בחילופי אש בין כוח צה"ל לבין חמושים פלסטינים.

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן אמר בטקס "שירין היא שהידית של ירושלים, של האמת. היא סמל לאישה פלסטינית ולאשת תקשורת לוחמת. שירין שילמה בחייה בשביל העם שלה והסוגיות החשובות לו. הפשע של ההרג של שירין הוא לא הפשע הראשון, עיתונאים ועיתונאיות פלסטינים רבים נהרגו.

''אנחנו מטילים על ישראל את האחריות המלאה על הרצח שלה. הפשע הזה לא יכול לעבור ללא השלכות. אנחנו מסרבים ונסרב לבצע חקירה משותפת עם רשויותיה של ישראל, שכן היא זו שביצעה את הפשע. נגיע במהרה לבית הדין בהאג כדי לחקור את הפושעים", כך אבו מאזן.

הפתולוג הפלסטיני שביצע את הניתוח שלאחר המוות אמר אמש במסיבת עיתונאים כי לפי שעה לא ניתן לקבוע בוודאות אם אבו עאקלה נורתה על-ידי כוח צה"ל או על-ידי פלסטינים. "אין עדות לכך שהירי בשירין בוצע מטווח קרוב" אמר הפתולוג ד"ר ריאן אל-עלי מהמכון הפתולוגי באוניברסיטת א-נג'אח בשכם.

תחקיר ראשוני של חילופי הירי במחנה הפליטים ג׳נין העלה כי עיתונאית אל ג'זירה שירין אבו עאקלה הייתה מצפון לכוח צה"ל, ורוב הקליעים שירו הלוחמים מיחידת דובדבן היו לכיוון דרום.

עם זאת, נורו גם קליעים בודדים לכיוון צפון, ולכן בצה"ל לא שוללים באופן מוחלט את האפשרות שהיא נורתה מאש צה"ל. קיימת גם האפשרות שהיא נפגעה מנתז ירי.

גורם ביטחוני המעורה בפרטי התחקיר אמר לכתב הצבאי של גלי צה"ל דורון קדוש: "עד שלא נקבל את הקליע - אין לנו דרך לדעת באופן ודאי, זה פשוט חסר סיכוי. העיתונאית הייתה במרחב הירי ובקו האש, וזה לא תרחיש מופרך שהיא נורתה על ידי כל אחד מהכוחות שהיו במקום".