''המחסומים הפיזיים הם זמניים''
''המחסומים הפיזיים הם זמניים'' צילום: ישיבת חומש

בעקבות האיסור המתמשך על מעבר רכבים לחומש, נערכה היום (ה') ברית מילה לבנו של אחד מאברכי הישיבה במחסום בו נעצרו באי הברית על ידי כוחות הצבא.

האורחים שהגיעו בנוסף לתלמידי הישיבה ורבניה נעצרו בדרכם על ידי מחסומים אותם הקימו כוחות צה"ל, והברית התקיימה במחסום הצבאי שבו נחסמו. המוהל היה צמח הירשפלד, אביו של יונדב הירשפלד הי"ד שנרצח בפיגוע בישיבת מרכז הרב.

נזכיר כי לאחרונה הוחרמו למעלה מ-5 רכבים אשר עשו דרכם לישיבה, זאת לאור הנחיות חדשות בהם נוקטת מערכת הביטחון במטרה למנוע את ההגעה לחומש ולישיבה במקום.

ראש ישיבת חומש, הרב אלישמע כהן, ותלמידים נוספים איחרו לטקס הברית בשל התפרעויות אלימות של ערבים בסמוך לחומש. לאחר שראו כי לא ניתן לרדת מהיישוב עם רכבים לכיוון המחסום בו נערכה הברית, צעדו ראש הישיבה והתלמידים ברגל עד שהגיעו למקום.

הרב כהן בירך בברית המילה את משפחתו של האברך שערך ברית לבנו: "משפחת בן פזי, מוותיקי הישיבה בחומש, ממשיכים את הברית והקשר עם ארץ ישראל. קשר שהתחדש על ידי ההורים והסבים של עמיחי והלל היקרים, מותיקי ההתיישבות. קשר שניסו לנתק בתוכנית ההתנתקות האכזרית, אז עמיחי עוד היה גר בכפר דרום, קשר שאנחנו ממשיכים לטוות וברית שאנחנו מחוייבים לה מימי אברהם אבינו שהלך כאן בשומרון ועד לימינו אנו.

''המחסומים הפיזיים הם זמניים והם יחלפו ככל שנסיר את המחסומים בלב שלנו ובקשר שלנו לארץ", אמר הרב לאחר טקס המילה.

התלמידים צועדים לברית
התלמידים צועדים לברית צילום: ישיבת חומש

מנכ"ל הישיבה שמואל וונדי הגיב על חסימת המשפחה בדרך לברית: "הניסיונות להפחיד אותנו ולמנוע מאיתנו להמשיך ולהגיע לחומש ולישיבה לא יצלחו. התלמידים הרבים ומשפחות האברכים מגלים מדי יום ומדי שעה מסירות נפש על המשך קיומה של הישיבה ושל לימוד התורה בה.

"בזמן שבממשלה יש מי שמנסה לחסום ולדכא את רוחם של התלמידים ומשפחות האברכים והרבנים, אנחנו ממשיכים וגדלים. התורה של ישיבת חומש תמשיך ותגדל וכן גם משפחות האברכים שב"ה צומחות ומתרחבות. כאשר יענו אותנו -כן נרבה וכן נפרוץ", אמר מנכ"ל הישיבה.

לאחר הברית הגיעה ניידת משטרה למקום והחל לתעד את הרכבים והמשתתפים. התנהלות המשטרה גררה מעט עימותים מול המשפחות שניסו להבין מה פשר העניין ולא זכו למענה. לאחר זמן קצר הרכבים פונו והניידת עזבה את המקום.

לאברך הישיבה, עמיחי בן פזי, זהו הבן השני לו הוא עורך ברית בחומש. לבנו הקודם, יראה בן פזי, ערך עמיחי את הברית בחומש לפני כשנתיים. בדבריו בברית היום העביר בן פזי מסר לממשלה בקריאת השם "כמו ציפורה שערכה מילה לבנה בעזרת צור בדרך, כך גם אנחנו עורכים ברית לבננו צור יוסף, מתוך בקשה שיאסוף ה' את חרפתנו. זה שחוסמים את חומש לא יגרום לנו להיות ספונים בביתנו – אלא לצאת החוצה ולהגיע עד כמה שאפשר. עד למחסום. עד לאן שידנו מגעת", אמר בן פזי.