אילוסטרציה
אילוסטרציה iStock

שנת 2004 לא נצרבה בתודעה הישראלית. לא הייתה בה מלחמה בצפון או מבצע בעזה, לא היו בה בחירות מסעירות וחילופי שלטון ואפילו לא זכינו בה באירוויזיון, שנה רגילה סך הכל. ובכל זאת, זו השנה ששינתה את חיינו.

השינוי התחיל באמריקה בכלל, ביוזמה מקומית של בחור יהודי צעיר בשם מארק צוקרברג, יוזמה שאתם בטח מכירים בשם פייסבוק. אבל פייסבוק הייתה רק ההתחלה, ומהר מאוד הצטרפו אליה יוטיוב וטוויטר, וואטספ ואינסטגרם וטיק-טוק, וכך, כמעט בלי לשים לב, מצאנו את עצמנו מכורים למסכים.

"זו מילה קצת חזקה, מכורים", אומר לנו עומר, סוכן נדל"ן ואב לשלושה. "ויכול להיות שאנחנו לא כל כך מרגישים אותה על עצמנו, בכל זאת גדלנו בדור אחר, אבל כשאני מסתכל על הילדים שלי אני מבין שזה מה שזה – פשוט התמכרות".

"אני יכול לשתף מהחוויה האישית שלי, ואני מניח שהרבה הורים יזדהו איתי, שאני מרגיש תסכול כל פעם מחדש כשאני חוזר הביתה מהעבודה, פותח את הדלת, ורואה כל ילד במסך שלו. גם כשאני מנסה לארגן ארוחות ערב משפחתיות וטיולים, עדיין, הם במסכים. אין עם מי לדבר".

"התסכול הזה, התחושה שלא רואים אותי ולא שמים עליי כהורה, גורם לי להרגיש כאילו אין לי שום סיכוי לחנך ולקדם את המשפחה שלי למקום טוב יותר. ומה שאפילו יותר גרוע" עומר אומר בכאב, " יצא לי לשמוע בעבר עצות בנושא. כל ניסיון שלי להילחם בשעות הארוכות וההתמכרות למסך, שאני מודה שהיא גם שלי, רק מוביל לריבים, צעקות ותחושה שאני הורה מעיק וחטטן שיורד לחיים של הילדים"

זה הסיפור שעומר סיפר לנו, אבל באותה מידה יכלנו להביא לכם את הסיפורים של אלעד, חגית, כרמלה וישראל, ועוד מאות ואלפי פניות וסיפורים שקיבלנו בעמותת 'לוקחים אחריות' בשנים האחרונות, כשבכולם חזרה אותה השאלה – איך אני עוזר לילדים שלי להתנתק מהמסכים? איך אני מצליחה למצוא את האיזון הנכון בתוך המרחב המשפחתי, מבלי להיות האמא החטטנית והמגזימה?

והאמת, גם אנחנו שאלנו את זה את עצמנו. בסוף גם אנחנו הורים לילדים, ובסוף גם אנחנו מרגישים קשיים אישיים משלנו מול המסכים וכדי להתמודד בצורה נכונה וליהנות מהטכנולוגיה בדרך הבריאה ביותר, הקמנו את העמותה. הפעם, כדי לנסות ולהתמודד עם הרגלי המסכים של הילדים שלנו פנינו אל ד"ר ירון סלע וביקשנו את עזרתו.

הירשמו לוובינר עם דר ירון סלע

ביום ראשון הקרוב ד"ר ירון, פסיכולוג קליני מומחה החוקר את הנזקים הפסיכולוגיים של שימוש במדיה וברשתות, יעלה לשיחה פתוחה וכנה כדי לפגוש אותנו ואתכם, כל מי שיש לו ילדים ומסכים בבית.

בחצי הראשון של השיחה ד"ר ירון יעזור לנו להגדיר לעצמנו את הבעיה, וישתף אותנו בסודות מהמחקרים החדשים ומהטיפולים בקליניקה שלו: מהם שלושת הצרכים הפסיכולוגיים העמוקים שהמדיה מספקת לנו ולילדים וגורמת לנו לחזור שוב ושוב כמו מכורים? ומהן שתי הסכנות האמיתיות ברשת ואיך נזהה אותן ונפעל לפני שהמצב מחמיר?

בשלב השני, אחרי שנבין ביחד את הסכנה שבהתמכרות למדיה, נוכל גם לדבר על איך יוצרים שינוי אמיתי שמחזיק לאורך זמן במרחב המשפחתי ומקבלים את השליטה והאווירה המשפחתית בחזרה? וכמובן, לצאת בסיום ההרצאה עם כלים ברורים שתוכלו ליישם כבר למחרת בבוקר וליצור שינוי בהתנהגות של המתבגרים שלך ובמרחב המשפחתי.

אז מוזמנים להצטרף אלינו ביום ראשון הקרוב בשעה 21:00, לשמוע מה יש לד"ר ירון להגיד, וכמובן, גם לשאול את כל השאלות הקשות. המפגש הוא חינמי אבל מותנה בהרשמה מראש, והנרשמים גם יקבלו לאחר הערב הקלטה של השיחה כדי שהעצות והכלים יהיו זמינים להם גם בהמשך.

עומר יהיה שם. גם אלעד, חגית וישראל (כרמלה לא יכולה בראשון, אבל נשלח לה הקלטה) יהיו שם, וגם אתה ואת יכולים להיות. גם אתם יכולים לזכות ולקבל את השליטה והאווירה המשפחתית שלכם בחזרה

הירשמו לוובינר עם דר ירון סלע