שוטרים בעיר העתיקה
שוטרים בעיר העתיקה צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

חבר הכנסת אחמד טיבי מהרשימה המשותפת תועד כשהוא מסייע לחשוד שהמשטרה ביקשה לעצור להימלט מהשוטרים תוך שימוש בחסינותו.

הצעיר ניסה להימלט מהמקום והשוטרים צולמו כשהם דולקים אחריו.

עו"ד נתי רום הגיש תלונה במשטרה נגד טיבי לאחר פרסום התיעוד לפיו סייע לחשוד שהמשטרה ניסתה לעצור לחמוק מהשוטרים. "הגשתי תלונה במשטרה נגד אחמד טיבי על הכשלה, הפרעה לשוטר וסיוע להימלטות ממעצר. אני מקווה שהוא ייחקר ויוגש כתב אישום בקרוב", אמר רום.

ח"כ איתמר בן גביר הגיב, "תראו את המחבל ותומך הטרור אחמד טיבי, מפריע לשוטרים בעת מילוי תפקידם, הודף ודוחף שוטר, ואם לא די בכך מבריח עצור ממעצר. תגידו לי אתם מה זה, אם לא סיוע לפורעים ותמיכה בטרור. משטרת ישראל הפרקליטות, לטיפולכם".

ברשימה המשותפת הגיבו לתיעוד ומסרו "נוכחות השוטרים ליד הכנסייה היתה נוכחות מתגרה והם ניסו להכות צעירים ולבצע מעצרים סתם בעת ניחום אבלים. אתמול פרצו לבית שירין אבו עאקלה בגלל דגל פלסטין. כך יוצרים כעס ותסיסה. יש לשחרר את שני הצעירים שנעצרו ולהתרחק מהכנסייה".

השר לביטחון הפנים עמר בר לב הגיב: "אני רואה בחומרה את התנהגותו של ח"כ אחמד טיבי, שפגע היום בפעילותם של שוטרים בירושלים בביצוע תפקידם. שוטרי ושוטרות משטרת ישראל פועלים במציאות מורכבת, והניסיון לשבש את עבודתם הוא בלתי נסבל - בוודאי כאשר מדובר בחבר כנסת שמנצל לרעה את חסינותו".

"ח"כ טיבי יודע שבמקרה ויש לו טענות כלפי המשטרה - הוא יכול לפנות ישירות אליי", דברי בר לב.

מהמשטרה נמסר "היום אחר הצהריים עיכבו השוטרים צעיר לאחר שעלה חשד לגביו כשהשליך חפץ חשוד מידיו. במהלך עיכובו בשטח הגיע נבחר ציבור, הפריע בביצוע העיכוב, דחף, התלהם ואף אפשר את בריחתו של החשוד בכוח. לאחר מרדף רגלי קצר, החשוד נתפס ונעצר לחקירה במשטרה".

עוד נמסר מהמשטרה: "אנו רואים בחומרה את התנהלותו של נבחר הציבור, שניצל את חסינותו לרעה ואפשר בריחה של חשוד במהלך עיכובו (ללא הצלחה כאמור). הפרעה לפעילות משטרתית לשמירת החוק והסדר הוא מעשה פסול, בפרט כשהוא מבוצע על ידי נבחר ציבור שאמור לשמש דוגמה אישית ולא לסכל פעילות משטרתית".