צבי סוכות
צבי סוכות צילום: מהפייסבוק

באמצע חודש בנובמבר התרחש בעיר העתיקה בירושלים פיגוע מזוויע שבו נהרג אזרח ועוד שלושה נפצעו כשהם עטופים בטלית בדרכם אל הכותל.

צבי סוכות, פעיל חברתי שבעבר שימש כדובר היישוב יצהר, צייץ למחר הפיגוע בחשבון הטוויטר שלו כי בכוונתו לרכוש נשק, לראשונה בחייו.

מה שסוכות לא יכול היה אפילו לדמיין, זו התגובה המפתיעה לציוצו התמים, בה כתב משתמש אחר כי סוכות הוא "רוצח נתעב" שמתכוון "לשפוך דמים של פלסטינים". בהמשך אף כינה אותו מגיב את סוכות "מתנחבל", ואפילו הצהיר כי יש בידיו עדויות וצילומים המוכיחים את דבריו.

סוכות לא נותר אדיש לטענות החמורות שהעלה נגדו אותו מגיב, והגיש באמצעות עוה"ד ברק קדם ואריה ארבוס תביעת לשון הרע נגד המגיב. במסגרת התביעה, טען סוכות כי מדובר בפרסומים מבזים ומשפילים שהכפישו את שמו. עוד לפי התביעה, לא יכול להיות ספק שהתגובה צוייצה בכוונת מכוון לפגוע, לבזות, ולהטיל דופי בסוכות "תוך חריגה קיצונית מעקרונות מקובלים של שיח דמוקרטי ענייני."

הנתבע, כנראה, הבין שהסתבך, ומיהר לחתום על הסכם פשרה עם סוכות – וכל זאת עוד לפני שבכלל התקיים דיון בתיק. במסגרת הסכם הפשרה, שקיבל מבית המשפט תוקף של פסק דין, התחייב הנתבע לשלם לסוכות פיצוי בסך 30,000 ש"ח.

עו"ד ברק קדם
עו"ד ברק קדם אישי חזני

עו"ד ברק קדם המייצג את סוכות מסר: "הרשתות החברתיות הפכו לזירת קרב בה כל אחד יכול להסתתר מאחורי מקלדת ולירות חיצי משטמה רעילים. אני מקווה שפסק הדין ירים תמרור אזהרה ויסייע לטהר את המרחב הציבורי למען כולנו".

צבי סוכות מסר בתגובה: "שומר פיו ולשונו שומר מצרות נפשו. אני מודה לעורך דיני על הליך מהיר, חד וברור. יידע כל משמיץ מאחורי מקלדת שיש מחיר להשמצותיו".