הרב ראובן אלבז
הרב ראובן אלבז צילום: אביר סולטן, פלאש 90

ימים ספורים לקראת הילולת הרשב"י במירון שתיערך בל"ג בעומר, עוד ועוד רבנים ויושבי על מדין, מצטרפים לקריאתם של גדולי ישראל להקפיד על מתווה ההילולא, לפיו מותרת השהייה במירון, עד ארבע שעות.

חבר מועצת חכמי התורה של ש"ס וראש ישיבת 'אור החיים' הגאון הרב ראובן אלבז פנה אף הוא לשומעי לקחו ומפציר בהם לשמור על ההנחיות.

בפתח דבריו מתייחס הרב אלבז לאסון הכבד שהתרחש בשנה שעברה: "לאור מה שאירע בעוונותינו הרבים בשנה הקודמת, עכשיו רוצים לעשות תיקון במקום. שבני אדם יכנסו וייצאו".

לאחר מכן פונה חבר המועצת ומבקש: "שיהיו ממושמעים, הכל לכבודו של הצדיק. לא לעשות המולות, לא להתנגד. כל אחד ואחד יבוא בשעות מסוימות ויצא, הצדיק יקבל אתכם בסבר פנים יפות וגם יתפלל עליכם ועלינו ועל כלל ישראל, שהקב"ה יגאל אותנו גאולה שלימה, גאולת עולם, ותתקבל תפילתנו ברצון".

קריאתו של חבר מועצת חכמי התורה מצטרפת לקריאותיהם של גדולי ישראל ומגיעה על רקע ההנחיה לפיה כלל העולים למירון חייבים לרכוש כרטיס מראש, כאשר הכרטיס מהווה אישור שהייה למשך 4 שעות בהר. בימים שעוד נותרו עד להילולה, רבנים ובני משפחות קרבנות האסון שנספו, צפויים לצאת אף הם בקריאה דומה לכל שדרות הציבור.