בריסקר חוגג הערב ניצחון גדול בירושלים
בריסקר חוגג הערב ניצחון גדול בירושלים צילום: ברני ארדוב, מנהלת הליגה

רק פעם אחת בכל תולדות סדרות הפלייאוף של ליגת העל בכדורסל, הצליחה המדורגת המקום השמיני והאחרון להדיח את זו שסיימה את העונה הסדירה במקום הראשון. הערב (חמישי) עשתה הפועל גלבוע גליל צעד גדול בדרך לעשות זאת שוב כאשר הפתיעה כשניצחה את הפועל ירושלים באולמה הביתי, היכל הפיס ארנה שבבירה במשחק הראשון בסדרת רבע גמר הפלייאוף.

אחרי שזהות הקבוצה במקום הראשון הוכרע רק בתום שתי הארכות ובסיום דרמטי של המשחק הנועל של העונה בין מכבי תל אביב להפועל חיפה לפני שלושה ימים, הערב בהיכל הפיס ארנה שבבירה נפתחו סדרות רבע הגמר כאשר ירושלים המדורגת ראשונה אירחה את גלבוע גליל מהמקום השמיני למשחק הראשון בסדרה.

כמו במשחק הליגה האחרון, גם הפעם הסתיים המשחק בהפתעה גדולה ובדרמה אדירה כשגלבוע ניצחה את ירושלים בתוצאה 88:85 וגנבה את יתרון הבייתיות.

למעשה, כמעט לכל אורך המשחק הובילה גלבוע על הירושלמים שרדפו ואף הצליחו להשוות, אך יכולת רעה בהתקפה ובעיית כדורים חוזרים בהגנה, איפשרו לגלבוע לפתוח בכל פעם פער קטן שלבסוף הספיק לניצחון גדול וחשוב.

ירושלים צריכה לדאוג לאור העובדה כי רק ב-19 מתוך סדרות הפלייאוף הקבוצה שפיגרה בתוצאה 1:0 הצליחה להפוך ולהפעיל לשלב הבא. מצד שני, הפעם האחרונה שזה קרה היה בדיוק בין שתי הקבוצות הללו כשירושלים הפכה פיגור בסדרה לניצחון על גלבוע גליל.

ובכל זאת, גלבוע גליל כבר גנבה בעבר יתרון בייתיות כאשר עשתה זאת בעונה שעברה כשניצחה בסדרת חצי הגמר את חולון בדרך למעמד הגמר הגדול ולפני כן הדיחה את ירושלים בסדרת רבע הגמר. האם היא תעשה זאת שוב גם העונה?