גפני ודרעי
גפני ודרעי צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

יו"ר יהדות התורה ח"כ משה גפני תקף הערב (חמישי) את יו"ר ש"ס אריה דרעי בועידת ההייטק החרדי של רדיו 'קול חי' בירושלים.

"למה מישהו מעלה בדעתו שאני אלך עם הטיפשים והרשעים האלה, מי שאומר כל הזמן שאני ילך עם השמאל הלך איתם בעצמו והביא את אוסלו", אמר גפני כשהוא רומז לדרעי.

הוא הוסיף, "תקפו אותי בימים האחרונים שאני הולך כביכול עם לפיד, אמרתי לעוזרים שלי אל תדאגו ככל שינקפו הימים יתקפו אותי עוד יותר, יפסיקו כשאני לא אצליח. עם לפיד דיברתי על משהו שנוגע למשרד החוץ. עם כהנא, הנדל ליברמן וודאי בנט אני לא מדבר אבל עם כל האחרים כן. השטות הזאת שבגלל שהם ראו אותי עם לפיד, הרשימה המשותפת הצביעה כך או אחרת, זו שטות שלא מתאימה אפילו לגן ילדים".

גפני הסביר מדוע דעתו יש להקים ממשלה בכנסת הנוכחית ולא ללכת לבחירות. "הלכנו ארבע פעמים לבחירות, כלום לא השתנה. אנחנו סובלים הכי הרבה כי המשפחות החרדיות, הילדים והיישובים החרדים סובלים הכי הרבה מהממשלה הזו. לא הילדים של מצביעי הליכוד. העדיפות הראשונה שלי היא ממשלה חלופית בכנסת הזו. יש רוב ברור לימין ולדתיים. העם אמר ממשלת ימין בראשות נתניהו. אם תעמוד בפני הברירה להמשיך את ממשלת הזדון או בחירות - אלך לבחירות".

לגבי האפשרות שהליכוד יחליף את העומד בראשו אמר: "יש כמה דברים שאני לא מתערב בהם, אני לא יכול להגיד לליכוד שהיא המפלגה הגדולה בכנסת את מי הם ישימו בראש המפלגה. אם הם יחליטו שזה מישהו אחר נלך איתו. אנחנו כל הזמן אומרים שאנחנו עם הליכוד, הימין והדתיים. אין אופציות אחרות".

"אנחנו הולכים עם הימין, אני יותר מכל מפלגה אחרת, כולל החרדיות - מעולם לא הלכתי עם השמאל, אצלי זה כמעט איסור דאורייתא. מרן הרב שך מעולם לא הסכים לזה. אבל לדבר כל הזמן על בחירות אני חושב שזה דבר לא נכון. אני מעדיף קודם לנסות להרכיב ממשלה בכנסת הנוכחית", סיכם.

חברי כנסת בש"ס הגיבו בזעם לדברים של גפני. ח"כ אוריאל בוסו אמר: "יו"ר ש"ס הרב אריה דרעי לא זז ימין ושמאל מדעתם של גדולי ישראל מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל ונשיא מועצת חכמי התורה חכם שלום כהן שליט"א, עוגת יום הולדת אחת הצליחה להחזיר את גפני בחזרה לקידמת במת השמאל".

"בעבר כבר התבטא גפני מספר פעמים כנגד הימין בועידות שונות ולא השכיל להבין שאין לנו מחנה אחר, את העוגה אמנם לפיד וחברי יש עתיד אכלו איתו בחדר הסיעה ואת החגיגה האמיתית הם חגגו לו אחרי מספר דקות במליאת הכנסת על חוק פיזור הכנסת, כאחות קטנה תנועת דגל התורה צריכה להמשיך כגוש אחד שמוביל הרב אריה דרעי, ולא לחפש את המפריד אלא את המאחד", הוסיף בוסו.

ח"כ משה ארבל הוסיף, "מר גפני. כשהכחשת שנפגשת עם שר מיש עתיד במשרדי דגל התורה ובסוף התברר שכן היתה פגישה אמרו לי שהיית נבוך. כנראה שהדיוק אצלך התחיל קצת לתעתע".

"אז אני כאן בכדי לסייע עם עובדות: דרעי מעולם אבל מעולם לא תמך ולא הצביע בעד אוסלו. ובממשלת השמאל של אהוד ברק אתה היית חבר בקואליציה. מצטער שהעובדות הורסות לך את הסיפורים", דברי ארבל.

בכיר באגודת ישראל אמר בעקבות חילופי הדברים: "היינו רוצים מאוד להתרגש ולהנות מהמריבה של גפני עם דרעי. אך מהיכרות רבת השנים לנו עם הרב גפני, האמירה על אוסלו השתלשלה לו מהפה והוא יבין הערב את גודל הטעות שלו ויתנצל בפני דרעי. ואין קרבה גדולה יותר מאחרי מריבה".