ניסיון פיגוע ליד בית אל
ניסיון פיגוע ליד בית אל צילום: ללא קרדיט

תצפיות צה"ל זיהו הבוקר (שישי) מחבל פלסטיני משליך בלוק לעבר רכב ישראלי ואף מנסה לפתוח את דלתות הרכב, בו היו אזרחים ישראלים, סמוך ליישוב בית אל בבנימין.

כוח צה"ל פתח בנוהל מעצר חשוד, אשר כלל גם ירי לעבר החשוד שנפגע ופונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים. בהמשך נמצאו עליו סכין ובקבוק חומצה. הרכב שספג בלוק היה ממוגן - ולכן לא נפגע.

"טרור זריקת האבנים מתרחש מידי יום ברחבי יו"ש בנס לרוב הוא מסתיים ללא נפגעים או פצועים קל", הגיב ח"כ איתמר בן גביר ממפלגת עוצמה יהודית. "יום אחד הנס יכול להסתיים ולגרום לאובדן גדול. ממשלת ישראל חייבת להגביר את האבטחה וביטחון התושבים, דין בית אל כדין תל אביב. אזרחי יו"ש הם לא סוג ב'".

ראש מועצת בית אל שי אלון הגיב לניסיון הפיגוע. "ניסיון הרצח הזה הוא תוצאה טבעית של אובדן ההרתעה של ממשלת בנט-לפיד והוא המשך הפעילות הרצחנית של הערבים שמקבלים תעוזה מחוסר המעש של הממשלה", כך אלון.

"הם מזהים את החולשה, מריחים את הפחדנות ויודעים שיש להם גיבוי בקואליציית תומכי הטרור. הממשלה הרעה הזו צריכה לחלוף מהעולם ולהימחק מההיסטוריה של העם היהודי", הוסיף ראש מועצת בית אל.

בתוך כך, כוחות צה"ל, שב"כ וימ"מ פועלים הבוקר בכפר ברוקין בשומרון. חילופי אש במקום. בפעילות צה"ל בשעות הלילה נעצרו שני חשודים בכפר כיפל חראס ואיתרו נשק במהלך סריקות אחר אמצעי לחימה בעיר חברון.

דאוד זביידי, אחיו של המחבל זכריא זביידי, פתח בירי על כוחות הביטחון שפועלים בג'נין, והם השיבו לעברו באש. דאוד נפצע ופונה לקבלת טיפול רפואי בבי"ח בג'נין.