דבורה גונן, אורית מרק אטינגר ויום טוב כלפון
דבורה גונן, אורית מרק אטינגר ויום טוב כלפון צילום: חזקי ברוך

אורית מרק-אטינגר ודבורה גונן במשכן הכנסת, משכנעות את הקואליציה לתמוך בהצעת החוק של אורית סטרוק שתמנע פינוקים למחבלים בכלא. ספוילר: הצעת החוק לא עברה.

העיתונאית מוריה אסרף וולברג עוזבת את תפקידה בגלי צה"ל ומצטרפת לדסק המדיני-פוליטי של 'חדשות 13, שם תשמש בתפקיד הכתבת המדינית של החברה.

אסרף וולברג הדתייה ממלאת היום את אותו התפקיד בגלי צה"ל. לפני כן הייתה כתבת המשפט וכתבת יו"ש של תחנת הרדיו הצבאית וגם עבדה תקופה במקור ראשון.

מוריה אסרף וולברג
מוריה אסרף וולברג באדיבות המצלם

ברכות לסא"ל קובי גרידיש שהועלה לדרגת סגן אלוף בטקס מרשים בראשות ראש אכ"א אלוף יניב עשור ובמעמד הרב הראשי לצה"ל תא"ל הרב איל קרים. גרידיש, בן 40 נשוי לאורטל ואב לשבעה ילדים. התחיל את שירותו הצבאי כלוחם בגולני לפני כ- 20 שנה. לאחר מכן עבר לשרת כרכז מו"ר בחטיבה, ומשם יצא לקצונה כקצין דת בחיל הרבנות הצבאית. הוא ביצע תפקידים רבים ומשמעותיים ברבנות הצבאית, ביניהם, סגן רב חיל המודיעין, מפקד בית הספר למקצועות הרבנות וראש תחום רעו"ת. כעת משמש כקצין בית הדין לגיור של הרבנות הצבאית.

סא"ל קובי גרידיש
סא"ל קובי גרידיש צילום: פייסבוק הרבנות הצבאית

סביב חגיגות יום העצמאות, הרב חגי לונדין חגג עם בנו שהניח תפילין לראשונה בחייו לקראת הגעתו לגיל מצוות. "הנחת תפילין ראשונה של בננו ישי בבית הרב קוק, ירושלים, ביום העצמאות תשפ"ב", הוא כתב בפייסבוק. "מה עוד אפשר לבקש? 'הודו לה' כי טוב כי לעולם חסדו'".

הרב חגי לונדין עם בניו
הרב חגי לונדין עם בניו צילום: באדיבות המצולם

נשיא המדינה יצחק הרצוג ביקר שוב בתחומי הקו הירוק, הפעם הגיע הנשיא לאלקנה ונפגש שם עם וותיקי היישוב לציון 45 שנה להקמת הישוב אלקנה ופיתוח ההתיישבות. את הביקור הוביל ראש המועצה אסף מינצר. במהלך הביקור נפגש הנשיא עם בני משפחת שופנדר יזמי הדיור המוגן הראשון בשומרון ובעלי רשת 'פרוטאיה'. הנשיא שמע סקירה על ההתיישבות במקום מפי ראש המועצה שסקר בפניו את פיתוח המועצה וההתיישבות באלקנה ב-45 שנות קיום היישוב ואת החזון להפוך את אלקנה לבית של וותיקי ההתיישבות.

במהלך הביקור של הנשיא באלקנה השבוע הוא נפגש גם עם בני משפחת שפונדר - היזמים שהתגייסו לבנות באלקנה את הדיור המוגן הראשון בשומרון לטובת וותיקי ההתיישבות.

יצחק הרצוג באלקנה
יצחק הרצוג באלקנה צילום: דני סיטרון

בין כל הסלבס שנצפו במסיבת יום ההולדת ה-49 של הזמר אביב גפן בביתו בצהלה, בלטו כוכבי הרשת החרדים. שוקי סלומון הפיץ ברכות ושמחה ביום ההולדת ובאו לחגוג גם מייסדי "הרבנית של האינסטגרם" יוני קדם ואיציק אוחנה.

הזמר והיוצר איציק קלה הגיע לקרית ארבע חברון, ביקר בבית הכנסת החדש שעתיד לקום בשכונת נופי ממרא, ניפגש עם ראש מועצת קרית ארבע חברון אליהו ליבמן ועם נציג השכונה אבי אשכנזי. קלה, ביצע במקום את שירו הידוע "אני העבד".

אליאור עזרן, מי שמנהל עבור יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר את אימפריית הסושיאל שלו, התבשר השבוע שנבחר ליקיר העיר בית שאן. "לפני זמן קצר התקשר אליי ראש עיריית בית שאן ז'קי לוי ובישר לי שמועצת העיר בחרו בי ליקיר העיר, על תרומתי לעשייה למען הקהילה", הוא כתב בחשבון הטוויטר שלו. "התרגשתי מאוד למשמע הבשורה. מודה לכל מי שהמליץ, התקשר, תמך, בירך, איחל. שנמשיך לפעול ולעשות יחד למען עם ישראל וארץ ישראל. תודה".

איתמר בן גביר, ז'קי לוי, אליאור עזרן
איתמר בן גביר, ז'קי לוי, אליאור עזרן צילום: באדיבות המצולם

חברת פריסמן הפקות בבעלותו של יוסף פריסמן, העוסקת בהפקות ומעניקה שרותים למועצות, חברות ומיזמים שונים חנכה משרד חדש ביישוב יצהר. לחנוכת המשרד הגיעו לקוחות וחברים בניהם הרב גדי בן זמרה ראש אולפנת מעלה לבונה, הרב דוד דודקביץ רב הישוב יצהר, יוסי דגן ראש מועצת שומרון, חבר הכנסת שמחה רוטמן, יגאל דלמוני מנכ"ל מועצת יש"ע, יהודה קצובר ונדיה מטר תנועת הריבונות, אורן הניג מנכ"ל ארגון ליבה, צבי סוכות מנכ"ל תנועת אמונים, מנכ"ל פרסומי ישראל צביקי גולדברג, יו"ר מזכירות יצהר גולן איבגי ונוספים.

פריסמן הפקות חונכים משרד ביצהר
פריסמן הפקות חונכים משרד ביצהר צילום: יחצ

מחממים מנועים לקראת אירוע השיא לציון 50 להיווסדה של האגודה להתנדבות - יוצרים שינוי בונים עתיד, שיתקיים בחודש הבא בבנייני האומה בירושלים. בפגישה מרגשת בביתו של נשיא האגודה להתנדבות והשירות הלאומי בישראל, הרב צפניה דרורי, ובנוכחות מנכ"ל האגודה להתנדבות, ירון לוץ.

ראשי האגודה להתנדבות עם הרב צפניה דרורי
ראשי האגודה להתנדבות עם הרב צפניה דרורי צילום: דוברות

ביום רביעי התקיים בבית אורי צבי ערב מרתק ומעשיר לבנות הקבוצה "נשים יוצרות בירושלים", בניהולה של הזמרת והיוצרת נירית חוטובלי. האירוע התקיים במטרה לשתף פעולה עם המקומות בעיר ועם המחלקה למוסיקה, במטרה לקדם את היצירה בחממה נשית מותאמת. במהלך הערב התקיימה סדנת כתיבה נהדרת עם המוסיקאית ואשת התקשורת שרון רוטר וסדנה עם נירית חוטובלי.

סנדה עם נירית חוטובלי
סנדה עם נירית חוטובלי צילום: באדיבות המצלם