שמרית מאיר
שמרית מאיר Photo by Tomer Neuberg/FLASH90

היועצת המדינית של ראש הממשלה, שמרית מאיר, הודיעה על סיום תפקידה בלשכת ראש הממשלה נפתלי בנט.

שמרית תעזוב את תפקידה ב-1 ביוני, כשברקע חילופי האשמות וסיכסוכים בתוך הלשכה. מקורבים לבנט סיפרו כי מאיר ניסתה לאורך התקופה "למרכז" את בנט על חשבון בוחרי המחנה הלאומי. בין היתר נטען כי האסטרטגיה שהובילה בחודשים האחרונים כשלה, ימינה התרסקה בסקרים, והביאה אף באופן עקיף לפרישתה של עידית סילמן מראשות הקואליציה.

בתוך הלשכה נוצרו שני מחנות: מחנה שמרית מאיר שמשך את בנט למרכז-שמאל ומחנה טל גן צבי ראש הסגל, איש ימין מובהק המחובר להתיישבות, שניסה לכל אורך השנה האחרונה להוביל מהלכים לטובת מחנה הימין בכלל והציונות הדתית בפרט שסללה את דרכו של בנט ללשכת ראש הממשלה.

"עם הקמת הממשלה, ביוני אשתקד, התבקשתי על ידך לשמש כיועצת המדינית לראש הממשלה. לאחר לבטים, הסכמתי", כתבה מאיר לבנט. "במהלך השנה האחרונה הקדשתי את כל כוחותי לסייע לך בתחום המדיני ובכלל. בבניית היחסים הטובים עם ממשל ביידן, בחיזוק הקשר עם מדינות ערב, הקרובות והרחוקות, בייצוג טוב של ישראל על הבמה הבינלאומית, וחשוב יותר - בהשגת תכליות מדיניות חשובות שלא זה המקום לפרטן, כולל מהלך מדיני משמעותי ביותר רק לאחרונה".

מאיר הוסיפה: "היתה זו שנה מלאת עשייה, מבוקר ועד לילה. שורת המשימות הארוכה שהטלת עלי, חייבה הקרבה ניכרת בחיי האישיים. לקראת סיום שנה בעבודה משותפת קרובה, זה הזמן לעזוב. אסיים את תפקידי ב-1 ביוני. בכוונתי לסייע ככל שיידרש בהשלמת המשימות עליהן אני מופקדת, בעיקר בכל הקשור לביקורו המתקרב של נשיא ארה"ב בישראל. אני מודה לך על ההזדמנות לתרום למדינת ישראל בתחומים כה חשובים ומאחלת לך בהצלחה".

ראש הממשלה נפתלי בנט קיבל את התפטרותה וכתב "לפני כשנה, עם הקמת הממשלה, שמרית מאיר נענתה לבקשתי לשמש כיועצת מדינית. מאז, במהלך השנה החולפת שמרית תרמה רבות לקידום מעמדה המדיני של מדינת ישראל, לבניית מערכת יחסים מיוחדת עם הממשל בארה"ב, למניעת הקמת קונסוליה בירושלים, לחיזוק הקשרים מול מדינות אירופה, לפריחה המדינית אל מול המדינות הערביות המתונות, ולמאבק הדיפלומטי באיראן.

שמרית פעלה במקצועיות ובמסירות וסייעה בהתמודדות בנושאים המדיניים-ביטחוניים המורכבים והעדינים ביותר. קיבלתי את בקשתה לעזוב בצער, אך בהבנה. אני מאחל לה הצלחה רבה בהמשך דרכה", הוסיף בנט.