מצפה דני
מצפה דני צילום: פלאש 90

ביישובים שזכו לאישורי בנייה משמעותיים בישיבת מועצת התכנון העליונה מביעים בשיחה ערוץ 7 שביעות רצון ממהלך שיניע אותם קדימה.

היישוב מצפה דני זכה במת"ע האחרונה בתוספת משמעותית מאוד של 114 יחידות דיור.

עומר רגב, חבר מזכירות מצפה דני, אומר שמדובר בהתפתחות משמעותית מאוד. "מבחינה מוראלית יש לאירוע זה השפעה גדולה. היישוב עלה לשטח לפני כ-24 שנים ואמנם לאורך השנים היו אנשים חדורי אמונה שקבעו כאן את בתי הקבע שלהם, מתוך אמונה ש'היֹה תהיה', אך עדיין יש משפחות שמתגוררות בקראוונים 10, 15 ואף יותר שנים ומחכות לאפשרות לקבוע כאן את ביתם. זו התב"ע הראשונה במצפה דני שאושרה למגורים (לאחרונה אושרה תוכנית לקריית חינוך). ההחלטה משנה את הסטטוס של מצפה דני ליישוב מבחינת הרשות, ותאפשר לנו להתפתח במספר מובנים משמעותיים".

"ראשית, זוהי פרידה מתחושת ארעיות שליוותה את היישוב שנים רבות. שנית, ייבנו פה מספר לא מבוטל של בתי קבע, מה שיאפשר לנו לגדול ולחזק את הקהילה. בנוסף, ההחלטה תאפשר למועצה לתקצב אותנו במבני קבע למעון, גני ילדים, מרכיבי ביטחון, ושאר הדברים שיישוב זקוק להם כדי להתפתח בצורה משמעותית. כיום יש ביישוב כ-45 משפחות ובתוך כמה שנים ייבנו הבתים החדשים ותהיה כאן תוספת גדולה של כוחות", הוא מוסיף.

"יש לנו הכרת הטוב גדולה מאוד לאנשים רבים שהיו שם בדרך, וביניהם: לישראל גנץ וכל אנשי המועצה המסורים, אבי רואה, זמביש ואנשי אמנה. זו תוכנית שהחלה בממשלת נתניהו והושלמה בממשלת בנט יחד עם טל גן צבי, בני גנץ, איילת שקד, מתן כהנא, וכן ניר אורבך שסייע באופן אישי מאוד בשלב הסופי. אנחנו מודים מאוד לכל אחד ואחת מהם ולכל האחרים הרבים שפעלו ועדיין פועלים כדי לסייע לנו לצמוח. חסדי ה", מסכם רגב.

ליישוב מבוא חורון אושרו 110 יחידות דיור חדשות שממתינים להן ביישוב שנים רבות.

יו"ר ועד מבוא חורון דודו עצאר: "המהלך הזה משפיע דרמטית על היישוב. הגענו למצב שבו המשפחות מתבגרות, הילודה פוחתת, הילדים פורחים מהקן ולצד זאת בשמונה השנים האחרונות לא היתה בנייה".

"היום יש לנו כ-250 משפחות בעלות בתים ועוד כ-150 שוכרים שמחכים לבנייה. תוספת של 110 יחידות דיור היא כמו חמצן. היישוב קופץ משמעותית בכל קנה מידה וזו בשורה מצויינת", הוא מוסיף.