עשרות יהודים נכנסו היום (שישי) להתגורר בבית התקומה בחברון, לאחר שנקנה על ידי תנועת "הרחיבי".

"בשעה טובה זכינו לגאול היום בנין נוסף בחברון עיר האבות - בית התקומה", הם מסרו. "בעירו של אברהם אבינו ממשיך לפעום החזון הציוני של גאולת ארץ ישראל. זוהי השעה לזקוף קומתינו הלאומית עם הרחבתה של קרית ארבע חברון".

בית התקומה נמצא על הדרך הראשית המובילה למערת המכפלה. עשרות היהודים שנכנסו להתגורר בבניין כוללים משפחות עם ילדים בכל הגילאים.

התושבים החדשים תלו על הבית דגלי ישראל ענקיים, והחלו לנקות ולשפץ אותו במהירות על מנת להספיק להכניס את השבת בנעם בבית שנפדה.

חה"כ אורית סטרוק מסרה "בית חדש נגאל בעיר האבות חברון: בית התקומה 'ובכל ארץ אחוזתכם גאולה תתנו לארץ' - פרשת השבוע להלכה, ולמעשה. עוד יקנו בתים ושדות וכרמים בארץ הזאת (מתוך ההפטרה). גאולת בתים היא חלק בלתי נפרד מתהליך התקומה. בית התקומה בחברון, זכינו ב"ה! הבית ביציאה מקרית ארבע לכיוון מערת המכפלה ממש לפני בית השלום".

יו"ר סיעת הליכוד ומרכז האופוזיציה, ח"כ יריב לוין, אמר "התרגשתי לשמוע על כניסת המתיישבים החלוצים לבית התקומה בחברון. זוהי ציונות במובנה המלא והמרשים ביותר של המילה.

על הממשלה לחזק את המתיישבים ולהבהיר מיד כי לא תיכנע לדרישות השמאל הקיצוני לפנות את הבית, לאחר שנרכש כדין ובכסף מלא. חיזוק אחיזתנו בעיר האבות זו התשובה האמיתית לטרור".

ח"כ מירי רגב מהליכוד מסרה "לא ניתן לרמוס את זכות הקנייין הבסיסית ביותר של העם היהודי. אני קוראת לשר הביטחון, בני גנץ, למנוע את פינוי המשפחות מבית התקומה בעיר האבות קריית ארבע חברון.

בית התקומה נרכש כדת וכדין בעיר האבות חברון והוא רשום בטאבו ולכן, אין שום יכולת לערער על חוקיות הרכישה. אני מברכת על הרחבת היישוב היהודי בעיר ומברכת את 15 המשפחות שנכנסו לגור בבית התקומה, דבר שמחזק את עיר האבות, בוודאי בימים אלו כאשר הטרור הערבי משתולל וישנה בנייה ערבית לא חוקית בכל מקום וללא אכיפה. אני מחזקת את חברי עמותת ׳הרחיבי מקום אהלך׳ שעסקו ברכישה ומאחלת להם המשך הצלחה בפעילותם המבורכת".

עמותת הרחיבי מקום אהלך רכשה בעבר מס' מתחמים שונים בחברון המאוכלסים כיום במשפחות יהודיות דוגמת בית השלום , בית המכפלה בית רחל ולובית לאה. "'עלה נעלה וירשנו אותה כי יכול נוכל לה'", מסרו בהרחיבי. "ברוך השם ממשיכים בכל הכוח עם תנופת ההתיישבות הציונות כהמשך דרכם של קק"ל וראשי הציונות כאוסישקין, חנקין ושאר גואלי הארץ לאורך הדורות. עם ישראל ימשיך בתהליך גאולת אדמות ארץ ישראל בארץ ובעולם, כל שכן בעיר האבות שחשוב להמשיך ולפתח ביתר שאת באמצעות רכישת אדמות ובתים. נמשיך להתיישב בכל חבלי הארץ. חזרנו לחברון לפני 53 שנים שנה, והיום אנו מתברכים ביישובו של בית נוסף וממשיכים בחיזוק הרצף היהודי".

עמיחי ותאיר בן דור, שנכנסו היום לדירתם החדשה ציינו בהתרגשות: "אנחנו מאושרים על הזכות להיות חלק מתושבי חברון, גואלי הארץ. במזל טוב אנו זוכים היום לגאול בניין נוסף בעיר האבות קריית ארבע חברון, ושמחים להיות מראשוני הדיירים בבית התקומה שיהוו חיזוק משמעותי לאחיזתנו בעיר האבות".

סיון, שנכנסה גם היא לגור בית החדש, הוסיפה: "זכינו לגאול בית נוסף בעיר האבות. כפי שנקרא השבת בפרשת בהר: 'גאולה תתנו לארץ' כהבטחת הנביא המצוינת בהפטרה 'עוד יקנו בתים ושדות בארץ' מתגשמת ברגעים אלו ממש. ועם ישראל ימשיך בתהליך גאולת הארץ כפי שנעשה לאורך ההסטוריה".