עופר כסיף
עופר כסיף צילום: Yonatan Sindel/Flash90

חבר הכנסת עופר כסיף מהרשימה המשותפת תועד הבוקר (שישי) מכה שוטר שחסם את דרכו להפגנה נגד פינוי מבנים שנבנו בתוך שטח אש בטוואני שבאזור מסאפר יטא בדרום הר חברון.

כסיף ניצל את חסינותו ונכנס עם רכבו לאזור שהוכרז כשטח צבאי סגור.

השר יועז הנדל הגיב "עופר כסיף צריך להחקר כבר ביום ראשון על תקיפת שוטר. אין בחסינות הפרלמנטרית, היתר לעבור על החוק, להפריע לסדר הציבורי ולנהוג באלימות לא כלפי אזרחים ובטח לא כלפי כוחות בטחון שעושים מלאכתם נאמנה".

ראש מועצת הר חברון יוחאי דמרי מסר, "בזמן שבצפון יהודה ושומרון נהרג שוטר מירי של מחבלים בדרום יהודה ושומרון חבר כנסת מכה שוטר אחר ומנסה לדרוס אותו. בושה וחרפה, חבר הכנסת עופר כסיף התבלבל בין אויב לאוהב בין אח למחבל".

השרה שקד הגיבה בציוץ בטוויטר לאירוע: "‏שוטרות ושוטרים, לוחמי מג"ב וכל הכוחות שנמצאים בשטח גם ביום שישי בצהריים, כדי לשמור על כולנו: אני יודעת כמה קשה אתם עובדים בימים אלה ואיך אתם חוצצים בגופכם בין הטרור לאזרחי ישראל. תעשו את עבודת הקודש הזאת ותתעלמו מאנשים נאלחים כמו עופר כסיף".

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר פנה ליועמ"שית גלי בהרב-מיארה ולמפכ"ל המשטרה קובי שבתאי בדרישה לחקור את ח"כ עופר כסיף.

בן גביר דורש מהיועצת המשפטית לממשלה להגיש כתבי אישום, להפסיק את אוזלת היד והאדישות. "תפקידם של היועמ"שית והמפכ"ל זה להגן על שוטרים. ח"כ אינו חסין לבצע עבירות פליליות ובמידה ולא ייפתחו חקירות ויוגשו כתבי אישום בן גביר הודיע כי יעתור לבג"ץ.

אתמול טיבי תקף שוטר והיום כסיף מנסה לדרוס שוטר ותוקף אותו עם מכה לראשו. מדובר במחבלים שמקבלים כסף מהמדינה, צריך להעמיד אותם לדין ולהושיב אותם בכלא".

גם אתמול נרשמה תקרית חמורה לאחר שח"כ אחמד טיבי התעמת עם שוטרים במזרח ירושלים וסייע להבריח עצור. החשוד נתפס ונעצר לחקירה במשטרה.

"אנו רואים בחומרה את התנהלותו של נבחר הציבור, שניצל את חסינותו לרעה ואפשר בריחה של חשוד במהלך עיכובו (ללא הצלחה כאמור)", אמרו במשטרה. "הפרעה לפעילות משטרתית לשמירת החוק והסדר הוא מעשה פסול, בפרט כשהוא מבוצע ע"י נבחר ציבור שאמור לשמש דוגמא אישית ולא לסכל פעילות משטרתית".