לופטהנזה
לופטהנזה צילום: ISTOCK

לאחר שמנעה מעשרות יהודים חרדים לעלות לטיסת המשך מגרמניה להונגריה בשבוע שעבר, חברת התעופה הגרמנית לופטהנזה תעמוד בקרוב בפני תביעה ייצוגית.

עורכי דינם של 26 מהנוסעים היהודים, שהגיעו מארה"ב לנמל התעופה בפרנקפורט בדרכם לבודפשט אך לא הורשו לעלות למטוס, הודיעו כי יגישו תביעה נגד לופטהנזה בימים הקרובים.

כזכור, קבוצה של 150 יהודים מארה"ב הגיעו בשבוע שעבר לפרנקפורט על מנת להמשיך משם לבודפשט ולעלות לרגל לקברו של הרב ישעיה מקרסטיר, אולם כאשר ביקשו לעלות לטיסת ההמשך התפתח עימות בינם לצוות חברת התעופה הגרמנית שטען כי בטיסות קודמות סירבו חלק מהנוסעים היהודים לעטות מסכות הגנה, ולכן הם לא מורשים לעלות למטוס.

במהלך העימות החליטו אנשי החברה הגרמנית למנוע מכל עשרות היהודים החרדים לעלות לטיסה והפרידו אותם מהנוסעים האחרים שהורשו לעלות למטוס. עורכי הדין מהמרכז האמריקני לחוק וצדק הממוקמת בוושינגטון, הודיעו במכתב למנכ"ל לופטהנזה כי החליטו להגיש את התביעה לאחר ש"הנוסעים היו קורבנות לתקרית אנטישמית חסרת מצפון" כהגדרתם.

הם הוסיפו כי "נפרט את הטענות והדרישות המשפטיות שלנו בשבוע הבא". התביעה מגיעה למרות שמנכ"ל לופטהנזה, קרסטן ספוהר, התנצל בפני רבה של ברלין יהודה טייכטל על המקרה, והשניים אף קבעו להיפגש לשיחה אישית בימים הקרובים. גם לופטהנזה עצמה פרסמה הודעת התנצלות בה נמסר כי "יש לנו אפס סובלנות לגזענות, אנטישמיות ואפליה מכל סוג שהוא. אנו בוחנים את התקרית".