תמונתה של שירין אבו עאקלה שהופצה ברשות הפלסטינית
תמונתה של שירין אבו עאקלה שהופצה ברשות הפלסטינית צילום: רויטרס

יו"ר מפלגת הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' מגיב להוראת המפכ"ל לחקור את התנהלות המשטרה במהלך ההלוויה הפראית של העיתונאית שירין אבו עאקלה במזרח ירושלים.

"שירין אבו עאקלה היתה חלק ממכונת המלחמה הערבית נגד ישראל בחייה, וממשיכה גם במותה לשמש כלי ניגוח שקרי בתעמולת הדה-לגיטימציה של אויבינו. מסע הלוויה שלה היה מופע מתמשך של הסתה ומאבק מתריס נגד ישראל, מג'נין דרך המוקטעה ועד ירושלים בירת ישראל. זו האמת. די להתרפס ולהתנצל".

מוקדם יותר הותקפה יו"ר הוועדה לבטחון הפנים מרב בן ארי לאחר שסירבה להתנצל על מותה של העיתונאית הבכירה במהלך חילופי האש. "למען הסר ספק, אני מצרה על כל פגיעה באזרחים חפים מפשע, בוודאי עיתונאים שמסקרים זירות קרב ומסכנים את חייהם מדי יום. כוחות הבטחון שלנו פועלים בזירות מורכבות ועושים הכל כדי למנוע פגיעה בחפים מפשע ואני מחזקת את ידם, תמיד", הבהירה.

השר לשיתוף פעולה אזורי עיסווי פריג' ממרצ וח"כ ווליד טאהא מרע"מ יצא בביקורת חריפה על העימותים בהלוויית העיתונאית שירין אבו-עאקלה.

השר פריג' תקף, "‏משטרת ירושלים ביזתה היום את זכרה ואת הלווייתה של שירין אבו עאקלה. האלימות המשטרתית והלהט להחרים כל דגל פלשתיני, בניגוד להנחיית השר לביטחון פנים, הם שהביאו להתלקחות מיותרת. המשטרה גילתה אפס כבוד לאבלים ואפס הבנה של תפקידה כמי שאמונה על שמירת הסדר, לא על הפרתו".

"כמה מכוער ועלוב פרצופו של הכיבוש הארור. הכיבוש גם רצח את שירין אבו עאקלה, זכרה לברכה, בדם קר, וגם מונע מהמוני המשתתפים לכאוב את מותה. התנהלות גורמי הביטחון לפני ובמהלך הלוויה מעוררת מיליון סימני שאלה לגבי אלה שקיבלו את ההחלטות. בושה וחרפה", כתב טאהא בטוויטר.