קלינגר. חוזר לחיפה
קלינגר. חוזר לחיפה צילום: פלאש 90

סוף ידוע מראש? עם משחקה האחרון העונה בו הפסידה ליורדת הפועל נוף הגליל, הודיעה הערב (מוצאי שבת) הפועל חיפה על מינויו של ניר קלינגר למאמנה בעונה הבאה.

האדומים מהכרמל שסיפקו פלייאוף תחתון גרוע מאוד אך הצליחו להימנע מירידת ליגה, הודיעו כבר לפני שלושה שבועות על כך שמאמנם אלישע לוי לא ימשיך לעונה הבאה ואחרי שמות רבים שהיו מועמדים, הודיעו הערב על חזרתו של קלינגר לעמדת המאמן בפעם השלישית.

כמו הפועל חיפה, גם עבור קלינגר עונה זו שהסתיימה הערב הייתה אחת הגרועות ביותר בקדנציית האימון שלו כאשר פוטר במהלכה משתי קבוצות - הפועל תל אביב ומכבי פתח תקווה שירדה בסופו של דבר לליגה השניה, הליגה הלאומית.

תחת אימונו של קלינגר ב-4 עונות זכתה הפועל חיפה בשלושה גביעים - גביע המדינה, סופר קאפ וגביע הטוטו, וכן העפילה לפליאוף העליון של ליגת העל בכדורגל ולסיבוב השלישי במוקדמות הליגה האירופית.

קלינגר אמר: "אני שמח מאוד לחזור להפועל חיפה לקדנציה שלישית. החיבור שלי עם המועדון הניב לנו הרבה רגעים יפים והמטרה העיקרית היא לשחזר אותם. תודה רבה ליואב על האמון בי. מחכה לפגוש שוב את הקהל הנפלא והנאמן שלנו. ומעכשיו צריך לעבוד הרבה ולדבר מעט".

הבעלים יואב כץ אמר: "שמחים לחזור ולשתף פעולה. ניר הוא האדם הנכון במקום הנכון והחיבור בין הפועל חיפה לניר בשנים שעברו הוליד הצלחות גדולות. ניר מכיר היטב המועדון, את הצוות, את השחקנים ויש לו חיבור מצוין עם הקהל. חשוב לי שגיבוש הקבוצה החדשה יכלול גם קידום שחקנים צעירים וזו אחת המטרות שהצבתי בפניו. מאחל לניר המון הצלחה ומרגע זה כל המועדון נרתם לסייע לו בתפקידו".