חופשה משפחתית
חופשה משפחתית צילום: ISTOCK

כל משפחה יודעת שלטייל וליהנות ממגוון אטרקציות והפעלות בארץ עלול להיות מאוד יקר. משפחות עם מספר ילדים חושבות על אטרקציה אחת ומחפשות אטרקציות נוספות חינמיות כדי למלא את היום.

זה נכון, יש המון מקומות יפים בארץ ללא תשלום, אך לפעמים אנו והילדים רוצים להנות ממשהו קצת שונה או שווה יותר. אז איך אפשר להנות ולטייל עם כל המשפחה מבלי לשבור את הכיס? הכנו לכם מגוון אפשרויות חסכוניים שכדאי לכם להכיר. אך לפני הכל, הנה מדריך ממש מקוצר על תכנון תקציב כאשר יוצאים לטיול משפחתי.

תכנון תקציב משפחתי יעזור לכם לא להוציא יותר מידי במהלך הטיול

טיול או חופשה משפחתית הם מתכון להוצאת כספים ללא הכרה. במקום לא לחשוב על החלק הזה, אנו דווקא מזמינים אתכם כן לחשוב על כך ולתכנן הוצאה מבוקרת שבסופו של דבר תהפוך את הטיול למתוכנן יותר ותצליחו לעשות יותר ממה שאתם חושבים.

מומלץ להתחיל באזור בו תרצו לטייל ולאחר מכן לחפש את כל האטרקציות שיש באזור זה ולכתוב כמה הן הולכות לעלות לכם. לאחר שביצעתם את החלק הזה, כעת הגדירו תקציב ושבצו אטרקציות שעומדות בו. מכיוון שביצעתם רשימה של מגוון מקומות, היא תוכל לשמש אתכם גם לטיולים הבאים שלכם.

בצורה כזו, אתם יודעים שאתם נהנים מפעילויות ואטרקציות ברחבי הארץ בכל פעם מחדש. אתם לא מפספסים שום דבר, אלא פורשים זאת לאורך השנה ומאפשרים לעצמכם להנות מכל העולמות.

מרכזי מבקרים בעלויות נמוכות

אם אתם מחפשים אטרקציות בהנחה שיש להן גם ערך מוסף עבור הילדים שלכם, הרי שכדאי לכם לבחון את האפשרות של טיול במרכזי המבקרים השונים ברחבי הארץ. מדובר על מפעלים ומקומות המספרים את סיפור ההקמה שלהם ומאפשרים לילדים לראות את ההתפתחות עם השנים. בצורה זו יוכלו הילדים שלכם ללמוד על הפקת חשמל, איך מייצרים ממתקים, איך מייצרים מגוון מוצרי מזון אחרים ועוד. זהו ידע שמעניין מאוד ללמוד ולדעת ועלויות הביקור הן נמוכות מאוד או ללא עלות.

המחירים למרכזי המבקרים לרוב נעים בין 17 שקלים ל- 40 שקלים לאדם ועד גיל 3 זה בדרך כלל ללא עלות. כמובן שחשוב לברר מראש האם המקום פתוח, באילו ימים ושעות והאם ניתן להגיע בקבוצה קטנה או שהסיורים הם רק לקבוצות. גדולות.

מוזיאונים ברחבי הארץ

עוד אטרקציה שיכולה להיות מצוינת ומשתלמת היא מוזיאונים. בארץ יש המון סוגים של מוזיאונים. חלקם קשורים לאומנות וחלקם להיסטוריה של המקום או של ארץ ישראל. ניתן לקבל המון מידע וערך מוסף במוזיאונים ועלות הכניסה אליהם היא נמוכה ביחס לאטרקציות אחרות. עבור ילדים קיימים מוזיאונים רבים שבהם יש הפעלות מיוחדות לילדים וגם תערוכות מתחלפות של נושאים ייחודים האהובים על ילדים.

קטיף מצפון לדרום

ברחבי הארץ תוכלו למצוא המון מקומות המציעים קטיף יחד עם הילדים בעלות סמלית. במהלך הקטיף תוכלו ללמוד יחד עם הילדים על הפרי עצמו, איך מגדלים אותו ואיך קוטפים אותו. את הקטיף מומלץ לעשות יחד עם אטרקציות נוספות או טיולים ולחלק את הזמן שלכם. אפשר להתחיל במסלול טיול קרוב ולהמשיך לאחר מכן בקטיף.

טיולים ומסלולים בארץ בעלות משתלמת

ארץ ישראל אומנם קטנה, אך היא מאפשרת לכם להנות ממגוון רחב של מסלולים סופר מהנים ללא עלות או במחירים נמוכים יחסית. אם מדובר במסלולים של רשות הטבע והגנים, מומלץ לרכוש מנוי שלהם ואז המחירים ממש משתלמים. מי שמחפש אטרקציות שוות בצפון, יכול לתכנן טיול הכולל אטרקציה אחת בתשלום יחד עם מסלול טיול מגניב ולהנות במשך יום שלם.

חשוב מאוד, לפני כל טיול בטבע, לברר שאנכם נמצאים בשטחי אש או שטחים שצריך אישור כדי להיכנס אליהם. כמו כן, יש להתכונן ולבדוק מידע על המסלול, כמה זמן צריך כדי לסיים אותו והאם הוא מעגלי. כמובן שחשוב להכין מראש מים ואוכל שתוכלו לקחת יחד אתכם.

מעיינות ונחלים חינמיים

עוד רעיון להנות יחד עם הילדים בעלויות משתלמות הוא לטייל במעיינות ונחלים חינמיים. מדובר בבילוי שעשוי להתפרש במשך יום שלם והוא לא מצריך מכם כסף רב מעבר דאגה לאוכל לאותו יום ועלויות נסיעה. לטיולים מהסוג הזה חשוב להתכונן מראש בבית עם הביגוד הנכון, שתיה מספקת לכל המשתתפים וכמובן כובע וקרם הגנה.

המעיינות והנחלים נמצאים גם בדרום וגם בצפון ולמעשה אתם יכולים בכל פעם לנסוע לאחד אחר ולהנות במשך תקופה. אם יש לכם ילדים קטנים, חשוב לא לשכוח גלגלים ומצופים שהופכים את החוויה למיוחדת בהרבה.

להנות ממספר אטרקציות בתשלום בטיול אחד

מחפשים יום כיף עם מספר אטרקציות עבור הילדים שלכם, אך לא רוצים לשבור את הכיס? כדאי לדעת שיש דרך לעשות זאת באמצעות חיפוש הנחות. מקומות רבים מציעים אחוזי הנחה יפים וכך אתם יכולים להנות ממספר אטרקציות לכל המשפחה. אם ניקח לדוגמא את פורטל קרמל המרכז בתוכו מגוון רחב של אטרקציות, מסלולים ומקומות בארץ. תוכלו למצוא באתר זה המון אפשרויות לאטרקציות במחירים מוזלים. לפורטל יש מערכת שוברים המתעדכנת מעת לעת וניתן למצוא בה מגוון רחב של הנחות.

אוכל במהלך הטיול

ללכת למסעדה? להביא אוכל יחד אתכם? אלו שאלות שעולות אצל הורים רבים בעת תכנון הטיולים שלהם. לרוב, אם כבר שילמתם על אטרקציה או מספר אטרקציות במחיר מוזל ואתם לא רוצים להוציא יותר ממה שכבר הוצאתם, יכול להיות שכדאי לכם להכין אוכל בבית ולהביא אתכם במקום לקנות בחוץ. ואם חסכתם בצורה כזו את תקציב האוכל, הגדירו לכם תקציב קטן לאכילת גלידה במהלך הטיול שהיא ללא ספק חלק מההנאה של הילדים.