הרב עמיחי אליהו
הרב עמיחי אליהוערוץ 7

יו"ר איגוד רבני קהילות הרב עמיחי אליהו הכריז היום (ראשון) על פרישתו מקואליציית ארגונים דתיים שפועלים סביב בתי הכנסת להגנה על מתמודדי הנפש.

הסיבה לפרישתו היא צירופה של התנועה הרפורמית לקואליציית הארגונים הדתיים שמקדמים את נושא העזרה למתמודדי הנפש.

"מטבע הדברים סביב הנושא של בית הדין המיוחד והמודעות לפגיעות בתחום הנפש שנגרמות מכך, אנחנו עסוקים לא מעט בנושא בריאות הנפש", כתב הרב אליהו בפייסבוק. "בשבוע שעבר עשיתי השתדלות עצומה לסייע לנפגע אחד שניסה לשים קץ לחייו כמה וכמה פעמים, ולא היה מקום לאשפז אותו על פי הצרכים המיוחדים של הפגיעה. המציאות הזו לא סבירה, לא נורמלית ועולה לא פעם בחיים של אדם כזה שזקוק לעזרה. בוודאי אם אין לו מישהו שיכול לסייע לו ולייצג אותו מול המערכת".

לדבריו, "זו הסיבה ששמחתי להיות חלק מקואליציית ארגונים דתיים שלקחו לעצמם משימה לפעול בתחום - בכנסת ובמרחב הציבורי. סיבה נוספת, משום שאני מאמין שהתמיכה החברתית בקהילה יכולה למנוע תופעות דומות, יכולת לתת להן מענה טוב ולשמש מרכז לבריאות נפש אמיתית".

"אלא שלצערי הבוקר פרשתי מהקואליציה", כתב. "נודע לי בפרסום של ארגון בית הלל, שהתנועה הרפורמית, אותה תנועה שרודפת את אנשי התורה, שמתעללת ברבנים בבתי משפט, שמסייעת למחבלים ולאויבי ישראל, רודפת את חיילי צה"ל בעזרת עמותות שונות. בקיצור שדורסת כל מה שקדוש ויקר לעם ישראל- היא חלק מהקואליציה".

הרב אליהו התכוון לפוסט בעמוד הפייסבוק של ארגון בית הלל בו נמנו ארגונים שונים החברים בקואליציה הנ"ל, ובינהם ארגון רבני ורבניות בית הלל, איגוד רבני קהילות (עד היום, י"ג), קולך, אמונה, רבני צוהר, אמי"ת, איגוד הגרעינים התורניים, התנועה המסורתית, התנועה הרפורמית, מת"ן, מעייני הישועה ועמותת מניפה.

"אני מתקשה להבין כיצד אפשר לראות בהם תנועה דתית, ואם כבר אז למה לא לשלב גם בקואליציה הזו נוצרים, או מוסלמים?", תמה. "בכל מקרה, כרגע לצערי אנחנו לא יכולים להיות חלק מהקואליציה הזו בתקווה שהדברים ישתנו".