שרה העצני הכהן
שרה העצני הכהןצילום: מיכאל כץ

יו"ר ישראל שלי שרה העצני כהן שלפה חולצה עם הדפס של נשק בכנס היסוד של הקמת שדולת "ניצחון לישראל" שמתקיים כעת בכנסת "צריך שמי שילבשו חולצות כאלה ישלמו מחיר אישי".

"לפני שנה בדיוק היינו במבצע שומר החומות תנועת ישראל שלי בלוד שינה את חיי וחיי התנועה שהבינה שמפת החולשות והחוזקות השתנתה. אבל בתמונה השתנתה. תחושת הביטחון שנובעת מביריונות קללות בלב ערי ישראל הפך להיות דבר שבשגרה, זה פשוט דבר בלתי נסבל. זה הפך לדבר שבשגרה בטיולים בנגב ובגליל, בזמן האחרון", אמרה העצני כהן.

בהמשך אמרה "בזמן האחרון יש אופנת טרור יכול להיות שזה התחיל בחוק אבל זה הפך לסמל להרמת ראש של הפלסטינים הסופרים אוניברסיטות תינוקות ילדים וכו', יש פה ציבור בריא תוסס שרוצה פועלות לא מגמגמות ויצאנו בקמפיין נגד החולצות ואני רוצה שאזרחים יפעלו אותם אלה שלובשים חולצות ידע שישלם מחיר אישי על הרמת הראש האלימה הזו וקיבלנו מאות דיווחים ואנו רואים תוצאות בשטח. יאיר שיושב פה ניסה לעבור את הגדר והמקום, יאיר חבר כיתת הכוננות אבל ייאר צריך גב ממסדי, הם צריכים כיתות כוננות וגב ממסדי לעשות את הפעולות הללו".

לקראת סיום אמרה, "בפרספקטיבה של שנה אחורה המסקנות המתבקשות, לא צריך לחזק רק את המשילות אלא גם את האזרחים הפעילים ולתת להם כלים – רישיונות נשק לעודד כיתות כוננות בתוך הקו הירוק ומחוצה לו לאמן אותם. צריך להבין שיש עם חזק ובריא ויחד עם הממשלה והממסד"

בשעה זו כאמור מושקת ביוזמת "פרויקט הניצחון הישראלי" השדולה לחיזוק תודעת הניצחון הישראלי. בראש השדולה יעמדו ח"כ צבי האוזר (תקווה חדשה), ח"כ יובל שטייניץ (הליכוד), ח"כ יבגני סובה (ישראל ביתנו).

אירוע ההשקה מתקיים כעת באולם ירושלים בכנסת, בהשתתפות שרים, חברי כנסת, חברי קונגרס ארה"ב, מנכ"ל פורום המזרח התיכון המוביל את פרויקט הניצחון הישראלי גרג רומן.