כנס ירושלים בניו יורק - לחצו כאן לפרטים והרשמה

דינה האן, נשיאת ארגון 'אמונה' העולמי, מתארחת באולפן ערוץ 7 לקראת כנס ירושלים שיתקיים בימים הקרובים בניו יורק.

"הפעילות של אמונה היא על ידי עמותת אמונה ישראל שעובדת בישראל בור הצרכים המגוונים והמשתנים של החברה בישראל במגוון רחב של תחומים שהחברה בישראל ונשים בישראל זקוקות להם. זה יכול להיות תחום החקיקה לקידום אינטרסים של נשים, בעניין מסורבות גט, בעניין משמורת על ילדים לאחר קבלת גט ועוד", מספרת האן.

עוד היא מציינת את הקמתו באחרונה של מעון לנשים מוכות הנמלטות עם ילדיהן בשל בעיות של אלימות במשפחה, "זה נושא שלא היה קודם בטיפול של אמונה. חשבנו וקיווינו שהנושא הזה ייפסק אחרי הקורונה, אבל לא זו המציאות. רשויות הרווחה מבקשות מאיתנו להמשיך ולקיים את זה וזה יהפוך לתחום חדש שאמונה עוסקת בו".

על פעילותה של 'אמונה העולמית', אומרת האן כי זו "תומכת בכל הפעילויות של אמונה ישראל, החל ממעונות היום, הפנימיות לילדים בסיכון שחיים אצלנו ועבור לפעילויות של מקלט, קידום חקיקה, שיעורי לימוד תורה ומדרשות ומכללת אמונה לאמנות שבה בנות דתיות מקבלות הכשרה מקצועית תחומי האמנות הפלסטית, דרמה, עיצוב גרפי ועוד".

על דבריה אלה שאלנו את האן אם לנוכח ריבוי הגופים והארגונים העוסקים בזכויות נשים, האם אכן יש עדיין צורך ייחודי בתנועת אמונה והיא משיבה בחיוב רב. "יש גברים רבים שפונים אלינו ואומרים שגם הם רוצים להיות אמונה. הם מתפעלים מהפעילויות שלנו ורוצים גם הם להיות חברים באמונה, אבל בינתיים אנחנו ארגון נשים. יש כמה ארגוני נשים בישראל ואנחנו בין השלושה הגדולים וכנשיאה של אמונה העולמית אני מייצגת את אמונה גם במוסדות הלאומיים. אני חברה בהסתדרות הציונית, בחבר הנאמנים של הסוכנות. חשוב שאמונה תהיה מיוצגת שם מסביב לשולחן".

כנס ירושלים בניו יורק - לחצו כאן לפרטים והרשמה