מירוץ הלילה 'המכביה בירושלים'
מירוץ הלילה 'המכביה בירושלים' צילום: כפיים אקטיב

"ישראל חוגגת ספורט". בפעם ה-21 וארבע שנים אחרי הפעם האחרונה, אירוע הספורט הגדול ביותר של עם ישראל והשני בגודלו בעולם חוזר לישראל.

בדומה לאירועים בינלאומיים רבים, בהם גביע העולם בכדורגל והמשחקים האולימפיים, גם משחקי המכביה מתקיימים בכל ארבע שנים, כאשר המשותף למשתתפים כולם הוא היותם ספורטאים יהודים.

השנה, אל המכביה שתיפתח ב-14 ביולי ותימשך שבועיים כאשר האירועים בה יתפרשו על פני חיפה, נתניה וירושלים, צפויים להגיע כ-10,000 ספורטאים מכ-60 מדינות שיתחרו ביניהם בעשרות ענפי ספורט, לצד אלפי מלווים, אוהדים ותיירים.

במסגרת המכביה ייערכו בכל רחבי הארץ עשרות אירועי ספורט הפתוחים לקהל הרחב שיתקיימו תחת הכותרת "ישראל חוגגת ספורט", כאשר גולת הכותרת תהיה מירוץ הלילה 'מכביה בירושלים'.

מדובר במירוץ שיתקיים זו הפעם הרביעית ובו צפויים לקחת חלק אלפי רצים ורצות מכל רחבי הארץ והעולם.

המירוץ שיתקיים ב-18 ביולי, יחלוף על פני אתריה ונופיה המרהיבים של ירושלים, ביניהם: מוזיאון המדע, כנסת ישראל, האוניברסיטה העברית, גן הוורדים, מנזר המצלבה ואצטדיון גבעת רם וילווה במיצגי תאורה, מוזיקה ואווירה מיוחדת ומרעננת.

ההרשמה למירוץ נמצאת בעיצומה וניתן להשתתף במקצה חצי המרתון, במקביל למקצים של ה-5 וה-10 ק"מ. כלל המשתפים ייהנו מערכת השתתפות, מדידה מקצועית והפנינג זינוק וסיום הכולל הפעלות אקטיביות ומסיבת סיום.

"אחד מיעדיה החשובים של עיריית ירושלים הוא קיום אירועים בינלאומיים בבירת ישראל ובכלל זה אירוח המכביה ה-21", אמר ראש העיר ירושלים, משה ליאון. "אנחנו נערכים לקראת המכביה- חגיגת ספורט ייחודית וחוייתית עם עשרות אירועיה המגוונים שיתקימו בעיר, כמו גם מירוץ הלילה, ואני מזמין את כולם לקחת חלק במירוץ הנפלא הזה".

"מדינת ישראל כולה וירושלים בפרט הולכות לחגוג ספורט בקיץ הקרוב", הוסיף רואי הסינג, מנכ"ל המכביה. "אני בטוח שהאווירה והאנרגיות המדהימות של המירוץ לצד הנופים הקסומים שלאורך המסלול ימשכו אלפים רבים של רצות ורצים ואנחנו מודים לעיריית ירושלים על שיתוף הפעולה המתמשך והמסורת המיוחדת שיצרנו".