מליאת הכנסת
מליאת הכנסת צילום: Yonatan Sindel/Flash90

מליאת הכנסת אישרה הערב (שני) בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של משרד האוצר, המעניקה נקודת זיכוי נוספת להורים עובדים על כל ילד בגילאי 6 עד 13.

החוק עבר ברוב של 57 תומכים מול 49 מתנגדים.

על פי הצעת החוק, בשנת המס 2022 תינתן נקודת זיכוי אחת נוספת להורה לילד שגילו בין 6 ל-12 שנים. בנוסף, מוצע להגדיל את מענק העבודה בשיעור של 40% בשנת המס הנוכחית. כמו כן, מוצע גם לקבוע כי כל מי שהיה זכאי למענק עבודה בשנת 2021, ישולם לו סכום בשיעור של 30% מסכום המענק כמקדמה על חשבון המענק לשנת 2022.

ראש הממשלה נפתלי בנט הגיב לאישור החוק וכתב: "חוק הורדת מסים למשפחות עובדות עבר בקריאה שלישית! הבטחנו להוריד מסים. הערב קיימנו!

"אם אתם הורים שעובדים לפרנסתם, תהיו זכאים להפחתת מס בשווי של עד 5,300 ש"ח למשפחה עבור כל ילד בגיל 6-12. ברמה אישית אני חייב לומר שאני מאושר שאנחנו מקלים על משפחות שעובדות לפרנסתן ותורמות למשק. ישראל חזרה לעבוד", הוסיף ראש הממשלה.

שר האוצר אביגדור ליברמן כתב בחשבון הטוויטר שלו לאחר אישור החוק: "כעת הסתיימה ההצבעה על מתן תוספת למענק העבודה למשתכרי שכר נמוך ומתן נקודות זיכוי למשפחות עובדות. נתניהו וחבריו הצביעו נגד, נגד מי? לא נגד הממשלה והקואליציה אלא נגד קרוב למיליון אזרחים שהכנסה נוספת של אלפי שקלים בשנה יכולה להיות קריטית עבורם. העיקר שהצלחנו והעברנו את החוק החשוב הזה".