זירת האירוע
זירת האירוע צילום: שגב סגל/TPS

בטרמפיאדה שבה התרחש ניסיון הפיגוע בשומרון המתין צעיר יהודי תלמיד כתה י' שהיה בדרכו לנחם את משפחתו של נועם רז בקידה, וחיכה להסעה שתאסוף אותו לניחום אבלים, כך מתברר שעות ספורות לאחר האירוע.

אמו של הנער לימור גן-אור שהורידה אותו בטרמפיאדה דקות לפני האירוע אמרה: "אני מודה לחיילים שנהגו בגבורה ובאומץ והצילו את הבן שלי. עוברות מחשבות בראש מה היה קורה אם הייתי מחכה איתו, אני מודה לקב"ה שנמצא איתנו. זה נס".

נזכיר כי מחבל חמוש בסכין ניסה לדקור הבוקר (שלישי) חייל מילואים בעמדה בכיכר החטיבה המרחבית שומרון ונוטרל על ידי חבריו שהיו בסמוך.

בתיעוד של ניסיון הפיגוע שפורסם, נראה המחבל כשהוא הולך בסמוך לחיילים ומעורר את חשדם. אחד החיילים קרא לו לעצור ואז פתח המחבל בריצה לעבור כשהוא שולף סכין, עד שחייל נוסף ירה בו וניטרל אותו.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן תקף את הממשלה ואמר: "עם ישראל כולו מחזק את חיילי צה"ל, משטרת ישראל וכוחות הבטחון שמונעים יום אחר יום פיגועים רצחניים בשומרון ובכל הארץ, ובאותה מידה צריך להגיד את הדברים בצורה ברורה אל מול הממשלה הזו, המאבדת את ההרתעה שוב ושוב - אנחנו מתעוררים לבוקר נוסף שבו המחבלים של הרשות הפלסטינית, פועלים ללא חשש במטרה לרצוח ישראלים לאור יום.".

"ממשלת ישראל מאבדת את ההרתעה. הדבר הזה כבר ברור לכולם. הרשות הפלסטינית היא המממנת המסיתה והמשלחת לפיגועים הללו. עד שהדרג המדיני לא יורה לכוחות הבטחון לפעול בתוך הכפרים. לעצור את בכירי הרשות הפלסטינית שמשלחים את הטרור הזה, אנחנו נתעורר לעוד בקרים רבים כאלו. הממשלה חייבת להתעשת ולהחליף דיסקט", דברי דגן.