אביר קארה צועק על כסיף בוועדת הכספים ערוץ כנסת

בוועדת הכספים התפתח הבוקר (שלישי) עימות מספר חברי כנסת לחבר הכנסת עופר כסיף על רקע אירועי הלווית כתבת אל ג'זירה שירין אבו עאקלה.

המהומה החלה כשח"כ ינון אזולאי התייחס לאמירות מפקד המחוז הצפוני של המשטרה כי תהייה אפס סבלנות למי שיפר את החוק במירון, וציין כי יש לנהוג ביד קשה עם מי שנוהג בפרעות בכל מקום וכי זו לא דרכם של מתפללי מירון.

"את היד הקשה לא רואים את במזרח ירושלים באלימות שם או בפרעות ערביי ישראל, שם רואים את ההתפרסות של משטרת ישראל מול אותם פורעים ומחבלים, פועל יוצא של הממשלה הרופסת הזו", טען אזולאי.

ח"כ עופר כסיף הגיב לדברים ואמר, "אני מסכים שהמשטרה לא צריכה להתנהג בברוטליות בשום מקום, לא במירון ולא בשום מקום, גם לא בירושלים או בשטחי יהודה ושומרון".

סגן השר אביר קארה תקף את דברי כסיף בחריפות. "אתה בטעות בכנסת ישראל, צריך להעיף אותך מפה, אני מגייס חתימות לשם כך. אתה עוכר ישראל ושונא ישראל. תתייחס לניסיון דריסה שלך של שוטר והכאה של שוטר מצדך. אנחנו פראיירים, לא צריך לתת לך לדבר בכלל. גם במדינה דמוקרטית, הוא לא יכול לדבר בגנות השוטרים".

ח"כ אופיר כץ הוסיף, "אחד כמוך לא צריך להיות בכנסת. יש לכבד את השוטרים שלנו ואת עבודתם הקשה, במקום זה אתה מרביץ לשוטר, אתה לא רואי להיות כאן".

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ אלכס קושניר: "אני מצטרף ליוזמה שלך להדחת ח"כ כסיף מהכנסת אחרי האירוע המביש של הכאת השוטר, אבל בדיון הזה אני מבקש להתרכז בנושא הדיון".

ח"כ אחמד טיבי הגיב: "עופר כסיף יהיה בכנסת הבאה, מי שהאשים אותו אולי לא יהיה".

סגן השר קארה ענה לטיבי: "נגייס את החתימות וגם אותך נעיף" שאמר בתגובה: "לאפסים אני לא עונה".