מתנגדים למהלך הנוכחי. ראשי פורום ההתיישבות הצעירה
מתנגדים למהלך הנוכחי. ראשי פורום ההתיישבות הצעירה צילום: ערוץ 7

פרסום ראשון: נציגים ממשרד המשפטים, משרד הביטחן והמנהל האזרחי יקיימו מחר (רביעי) דיון מקצועי בנוגע לחיבור החשמל להתיישבות הצעירה ביהודה ושומרון.

גורמים בהתיישבות אמרו לערוץ 7 כי הצו לחיבור ההתיישבות הצעירה לחשמל מסוכן וגרוע, כלשונם.

"הקריטריונים יאפשרו לפלסטינים מהר מאוד לבצע התאמות כדי להלבין עשרות אלפי יח"ד שלהם", דברי הגורמים.

נזכיר כי בשבוע שעבר כינס פורום ההתיישבות הצעירה מסיבת עיתונאים בכנסת לגבי קידום הליכי ההסדרה וחיבור לחשמל של היישובים.

את ההצהרה בשם ראשי הפורום נשאה עטרה כהן רפפורט שאמרה כי באחרונה עלה חשש כבד שחיבור החשמל ליישובים ילווה במחיר כבד. "אנו מקבלים בשבועות האחרונים אינדקציות כי כחלק מהמדיניות המעוותת בה נוקטת כיום ממשלת ישראל, ישנה השוואה והקבלה בין המתיישבים לבין הפלסטינים. השוואה לפיה יאפשרו הקריטריונים לחיבור צו החשמל שלנו, הכשרה והסדרה גם של בניה פלסטינית בלתי חוקית, שנועדה להשתלט על מרחבי יהודה ושומרון ולסייע ביד אויבינו הפועלים להקים מדינת טרור פלסטינית ביהודה ושומרון".

"הקריטריונים אותה מתווה המדיניות השגויה של הממשלה ועליהם עמלים כיום המשפטנים, עלולים לאפשר תוך זמן קצר להכשיר ולהלבין עשרות אלפי מבנים פלסטינים בלתי חוקיים בשטחי C. כך על גב ההתיישבות הצעירה, שחלוציה נשלחו כדי למנוע את הקמת המדינה הפלסטינית, על הגב שלנו , מנסים לסייע למדינת הטרור הזו לקום. אז אנחנו כאן כדי לומר בקול צלול וברור: אסור שזה יקרה ולא נאפשר זאת", הוסיפה.

לדבריה, "עלינו לקרקע בשליחות עם ישראל, להגשים את חזון הציונות וההתיישבות ולחזק את מדינת ישראל בארצה. לא נהיה חלק חלילה, מפעולה שעלולה לפגוע במטרות ובערכים שבשמם יצאנו לדרך. לכן העברנו לח"כ ניר אורבך שלקח על עצמו את האחריות לפעול לקידום הצו מול משרד הבטחון, את ההסתייגויות שלנו לצו. יחד עם שותפינו מתנועת רגבים - הבהרנו , שלא נסכים לקבל צו שיפגע בעתידה המדיני והבטחוני של מדינת ישראל, גם במחיר של ויתור על הצו וחורפים נוספים שנאלץ לבלות בהם בחושך ובקור. צו החשמל צריך, חייב, להחתם - אבל רק לאחר הטמעת ההסתייגויות שיוודאו שאין שכרו יוצא בהפסדו".