לוחם צה"ל במילואים מגדוד הסיור 7819 פתח באש לעבר המחבל שניסה לדקור הבוקר (שני) שני לוחמים בעמדה סמוכה לכיכר חטיבת שומרון.

מצבו של המחבל בינוני, הוא פונה לבית החולים בילינסון בפתח תקווה ואין נפגעים בתקרית מלבדו.

סמל-ראשון במיל' ר' תיאר: "הבוקר סביב השעה 07:30 מחבל ניסה לבצע פיגוע דקירה על כוחותינו. ברגע שזיהיתי את המחבל, פתחתי לעברו באש על מנת לנטרל אותו ולהסיר את הסכנה. אנחנו שמחים שהאירוע הזה נגמר בלי פגיעה של אזרחים ובלי פגיעה של כוחותינו. נמשיך להגן על האזרחים פה בגזרה כמיטב יכולתנו".

בטרמפיאדה שבה התרחש ניסיון הפיגוע בשומרון המתין צעיר יהודי תלמיד כתה י' שהיה בדרכו לנחם את משפחתו של נועם רז בקידה, וחיכה להסעה שתאסוף אותו לניחום אבלים, כך מתברר שעות ספורות לאחר האירוע.

אמו של הנער לימור גן-אור שהורידה אותו בטרמפיאדה דקות לפני האירוע אמרה: "אני מודה לחיילים שנהגו בגבורה ובאומץ והצילו את הבן שלי. עוברות מחשבות בראש מה היה קורה אם הייתי מחכה איתו, אני מודה לקב"ה שנמצא איתנו. זה נס".

בתיעוד של ניסיון הפיגוע שפורסם, נראה המחבל כשהוא הולך בסמוך לחיילים ומעורר את חשדם. אחד החיילים קרא לו לעצור ואז פתח המחבל בריצה לעבור כשהוא שולף סכין, עד שחייל נוסף ירה בו וניטרל אותו.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן תקף את הממשלה ואמר: "עם ישראל כולו מחזק את חיילי צה"ל, משטרת ישראל וכוחות הבטחון שמונעים יום אחר יום פיגועים רצחניים בשומרון ובכל הארץ, ובאותה מידה צריך להגיד את הדברים בצורה ברורה אל מול הממשלה הזו, המאבדת את ההרתעה שוב ושוב - אנחנו מתעוררים לבוקר נוסף שבו המחבלים של הרשות הפלסטינית, פועלים ללא חשש במטרה לרצוח ישראלים לאור יום.".

"ממשלת ישראל מאבדת את ההרתעה. הדבר הזה כבר ברור לכולם. הרשות הפלסטינית היא המממנת המסיתה והמשלחת לפיגועים הללו. עד שהדרג המדיני לא יורה לכוחות הבטחון לפעול בתוך הכפרים. לעצור את בכירי הרשות הפלסטינית שמשלחים את הטרור הזה, אנחנו נתעורר לעוד בקרים רבים כאלו. הממשלה חייבת להתעשת ולהחליף דיסקט", דברי דגן.

בלילה שבין ראשון לשני סוכל ניסיון פיגוע באמצעות גרזן בצומת תפוח. השוטר איתר את המחבל בתוך רכב, בעודו חמוש בגרזן וכשבכליו מכתב התאבדות שמצביע על כוונה לבצע פיגוע. המחבל הסתובב במשך כשעה וחיפש ישראלים שעומדים לבדם כדי לפגוע בהם עם הגרזן שהיה ברשותו.